укр.укр.
20:34
23 июня

Мы живем по
киевскому времени

 
Главная / Форум / Юридическая практика / Вопрос-Ответ / Порядок оформлення будівельної ліцензії
Автор Тема
Александр ЮРИСТ
Сообщений: 4
02-января-2014 13:18
Порядок оформлення будівельної ліцензії

Порядок оформлення будівельної ліцензії
Отримання ліцензії, внесення змін та ліцензійні умови
098 649-60-19
520-03-03
Для провадження господарської діяльності у сфері будівництва обов’язкова потрібна будівельна ліцензія з переліком тих робіт які буде виконувати підприємство. Слід також врахувати матеріально-технічну базу для отримання будівельної ліцензії. Це є важливим фактором у її отриманні, ліцензійна комісія перевіряє наявність та відповідність, до поданої заяви на отримання ліцензії.
Ліцензія на будівництво ділиться на декілька видів, за напрямом діяльності підприємства:
вишукувальні роботи для будівництва;
розроблення містобудівної документації;
проектування об'єктів архітектури;
будівельні та монтажні роботи;
монтаж інженерних мереж;
будівництво транспортних споруд;
інжинірингова діяльність у сфері будівництва.
Як отримати будівельну ліцензію?
Для того щоб отримати будівельну ліцензію потрібно звернутись до Держархбудінспекції України де подаються наступні документи:
Заява про видачу ліцензії встановленого зразка;
До заяви додаються:
копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності;
довідка про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств;
відомості про виробничо-технічну базу, склад працівників за професійним та кваліфікаційним рівнем, технологію виробництва, інформаційно-правове, нормативно-технічне забезпечення, про наявну систему контролю якості виконання робіт.
Строки видачі будівельної ліцензії
У разі відповідності та правильності поданих документів на прийняття рішення у органів ліцензування є сімнадцять днів з моменту подачі документів.
Ліцензійна комісія розглядає документи протягом десяти днів з дня подачі заяви та доданих документів, після чого дає висновок. У разі позитивного висновку передає документи до ліцензійного органу який в свою чергу повідомляє заявника та видає ліцензію.
Внесення змін до ліцензії
У продовж дії ліцензії суб’єкт господарювання може вносити зміни щодо переліку виконання робіт. У такому випадку потрібно подати заяву, копію свідоцтва про державну реєстрацію, довідку з ЄДР та діючу ліцензію до відповідного органу ліцензування.
Анулювання та зупинення будівельної ліцензії
Підставами для анулювання ліцензії:
заява суб'єкта будівельної діяльності про анулювання ліцензії;
рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання;
нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи (підприємця);
акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом будівельної діяльності для отримання ліцензії;
акт про невиконання рішення органу ліцензування про усунення порушень, пов'язаних з додержанням ліцензійних умов провадження будівельної діяльності;
акт про встановлення факту передачі ліцензії або її копії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності;
акт про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії;
акт комісії з розслідування причин аварії на будівництві об'єкта, що призвела до загибелі людей або тяжких екологічних наслідків;
неможливість суб'єкта будівельної діяльності забезпечити виконання ліцензійних умов;
акт про відмову суб'єкта будівельної діяльності від проведення органом ліцензування перевірки.
Підставами для зупинення дії ліцензії є:
акт перевірки суб'єкта будівельної діяльності щодо порушення ліцензійних умов, якщо виявлені порушення неможливо усунути у процесі провадження будівельної діяльності;
акт комісії з розслідування причин аварії на будівництві об'єкта, що не призвела до загибелі людей або тяжких екологічних наслідків.
У разі анулювання ліцензії суб'єкт будівельної діяльності має право звернутись із письмовою заявою про отримання нової ліцензії для продовження будівельної діяльності не раніше ніж через рік з дати прийняття органом ліцензування рішення про анулювання попередньої ліцензії. Також можна відновити ліцензію в судовому порядку, шляхом скасування акту перевірки.
Ліцензійні умови
У відповідності до наказу про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, підприємство зобов’язане дотримуватися ліцензійних умов та відповідати вимогам ДБН В.1.2-14-2009 та інших будівельних норм. До кожного виду, за напрямом діяльності, застосовуються свої норми та закони. Відповідно з переліком робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури.
Закон України "Про архітектурну діяльність"
Закон України "Про основи містобудування"
Постанова Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2007 р. № 1396 "Про ліцензування певних видів господарської діяльності у будівництві"
Наказ Про затвердження Ліцензійних умов прова

цитировать
Если Вы заметили ошибку в тексте, пожалуйста, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter