укр.укр.
06:32
25 мая

Мы живем по
киевскому времени

 
Главная / Пресс-центр / Календарь событий / Пресс-релизы / Семінар ІФА України: «Концепція бенефіціарного власника та обмін інформацією»
Пресс-центр

Новости
Календарь событий
Анонсы
Пресс-релизы
Конференции
Публикации
Обозрение рынка
Legal Style
Конкурс
Семінар ІФА України: «Концепція бенефіціарного власника та обмін інформацією»

Семінар ІФА України: «Концепція бенефіціарного власника та обмін інформацією»

Дата  30-сентября-2014 H:i   /  Пресс-релиз
На языке оригинала
укр.
Семінар ІФА України: «Концепція бенефіціарного власника та обмін інформацією»
30 вересня, 2014.– У Києві відбувся перший із серії освітніх семінарів з питань міжнародного оподаткування на тему «Концепція бенефіціарного власника та обмін інформацією», організований українським відділенням International Fiscal Association (ІФА Україна).

Метою заходу було обговорення можливостей випрацювання єдиного підходу до застосування концепції бенефіціарного власника з урахуванням позицій податківців, суддів, науковців, бізнесу та податкових консультантів, а також з’ясування тенденцій у сфері обміну інформацією. 

Відкриваючи захід, Олена Вознюк, Президент ІФА України, зазначила, що у такому багатосторонньому форматі ІФА Україна проводить захід вперше, і висловила сподівання, що така ініціатива успішно розвиватиметься і надалі: «Запропонований формат покликаний підтвердити міжнародний статус IFA як унікальної та незаангажованої платформи для обговорення актуальних питань міжнародного оподаткування».

Історичні аспекти становлення концепції бенефіціарного власника, а також нещодавні коментарі до Модельної Конвенції ОЕСР та їх критичний аналіз представив учасникам заходу старший науковий співробітник Науково-дослідного центру з проблем оподаткування, к.ю.н Павло Селезень.

Старший менеджер податково-юридичного департаменту Deloitte Наталя Руденко, натомість, зосередила свою увагу на критеріях, які дозволяють визначити чи є компанія посередником, оскільки в рамках Коментаря до Модельної Конвенції ОЕСР, а також Податкового кодексу України концепція бенефіціарного власника не включає номінальних отримувачів доходів, агентів, посередників, «кондуїтні компанії». Також Наталя Руденко наголосила на необхідності при визначенні поняття бенефіціарного власника розвивати поряд з юридичним підходом економічний з огляду на поточні плани ОЕСР викорінити практику приховування кінцевих вигодонабувачів.

Підтримав такий підхід заступник начальника відділу забезпечення другої судової палати Вищого адміністративного суду України Антон Поляничко: «Поняття економічної суті доходу потрібно співвідносити з економічною участю у створенні такого доходу. Виходячи з концепції ділової мети, бенефіціарним власником виступає той, хто бере участь у генеруванні доходу, приймає відповідні управлінські рішення і розпоряджається результатом». Також Антон Поляничко зазначив, що ідеологічно суди готові при вирішенні відповідних спорів надавати перевагу економічному підходу перед юридичним, однак сторонам процесу поки що зручніше керуватися саме юридичним підходом.

В продовження судової теми старший юрист ЮФ «Гвоздій та Оберкович» Ірина Кальницька представила учасникам огляд застосування обох підходів на прикладі знакових міжнародних судових справ (Indofood, Prevost, Velcro та інші). Підхід українського суду на прикладі конкретної судової справи розглянула менеджер з податкових та митних питань компанії «Філіп Морріс Україна» Тетяна Миколенко.

В рамка секції, присвяченій питанням інформаційного обміну, заступник директора-начальника управління податкового співробітництва Департаменту міжнародних зв’язків Державної фіскальної служби України Сергій Супрун означив теоретичні та практичні аспекти застосування юридично врегульованих механізмів для обміну інформацією(спонтанний, автоматичний, на запит). Вдало доповнив виступ представника податкової служби міжнародний спеціаліст, партнер International Tax Associates B.V. та Член Правління ІФА України Рустам Вахітов, продемонструвавши гостям заходу ефективні, а головне публічно доступні засоби пошуку та аналізу інформації для податкових цілей.

Серед гостей заходу були представники Державної фіскальної служби України, Міністерства фінансів України, Вищого адміністративного суду України, Науково-дослідного центру з проблем оподаткування, міжнародних приватних компаній, провідних юридичних та аудиторських фірм.


Если Вы заметили ошибку в тексте, пожалуйста, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter