укр.укр.
18:35
21 июля

Мы живем по
киевскому времени

 
Главная / Пресс-центр / Публикации / Юридические публикации / Избирательное правосудие в ВССУ, или нарушение, которого не было
Пресс-центр

Новости
Календарь событий
Публикации
Юридические публикации
Социальные публикации
Юридический бизнес
Обозрение рынка
Legal Style
Конкурс
Избирательное правосудие в ВССУ, или нарушение, которого не было

Избирательное правосудие в ВССУ, или нарушение, которого не было

Дата  14-апреля-2016 10:24   Мнения экспертов
На языке оригинала
укр.
Избирательное правосудие в ВССУ, или нарушение, которого не было

Ілля Костін, партнер Юридичної компанії «Правовий Альянс» 

Вже три роки поспіль Юридична компанія «Правовий Альянс» захищає права інтелектуальної власності на один з найбільш відомих в Україні знаків для товарів і послуг, що належить німецькій фармацевтичній компанії «Берлін–Хемі».

В межах цієї справи було проведено три судові експертизи об’єктів інтелектуальної власності та соціологічне опитування. Справа була розглянута судами трьох інстанцій. Однак Вищий господарський суд України нещодавно повернув її на новий розгляд.

При цьому матеріальні норми права залишились поза увагою суддів ВГСУ, й справа була повернута на підставі одних лише начебто порушених процесуальних норм. Насправді ж підстави, що були наведені суддями ВГСУ, не відповідають дійсності і самі по собі не є порушеннями норм процесуального права.

Я не можу лишатися осторонь вибіркового правосуддя, до якого вдалися судді Вищого господарського суду України Селіваненко Володимир Павлович, Палій Валентин Валерійович та Прокопанич Галина Кризостанівна, та прошу долучитися до обговорення документів, що представлені нижче, представників юридичної спільноти.

Отже, почнемо з фабули. 16 лютого 2016 року Вищий господарський суд України ухвалив завідомо неправосудну постанову, вказавши як підставу для повернення справи на новий розгляд відсутність інформації для висновку щодо правомірності прийняття судом першої інстанції заяви позивача про зміну предмету позову, оскільки не встановлено, коли саме господарський суд першої інстанції перейшов до розгляду даної справи по суті.

Однак повертаючи справу на новий розгляд, судді ВГСУ не придали значення тому, що Господарський процесуальний кодекс України вимагає саме наявність факту порушення норми процесуального права. Проте судді ВГСУ, не звертаючи уваги на протоколи судових засідань та описову частину рішення суду першої інстанції, стверджують, що не можливо встановити коли саме почався розгляд справи, а тому не знають чи мав суд приймати заяву позивача про зміну предмету позову.

При цьому судді ВГСУ так і не встановили чи подана заява з порушенням норм процесуального права, строків, порядку тощо. Судді ВГСУ вважають, що ігнорування ними фактів, обставин та матеріалів справи є підставою для повернення справи на новий розгляд.

Правовий Альянс занепокоєний ситуацією, яка склалася, оскільки судді покликані здійснювати правосуддя на засадах верховенства права, затверджуючи в суспільстві принципи законності і справедливості, натомість з невідомих причин вищевказані судді ВГСУ не дотримуються основ правосуддя.

З метою недопущення подальших порушень законодавства зі сторони вищевказаних суддів ВГСУ до Генеральної прокуратури України було подано заяву по вчинення цими суддями злочину, передбаченого ч. 1 ст. 375 КК України.

Генеральна прокуратура України, проігнорувавши вимоги ст. 214 КПК України, перенаправила таку заяву для розгляду до Прокуратури м. Києва. Натомість Прокуратура м. Києва також не внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань і навіть не розпочавши досудове розслідування, встановила відсутність підстав для внесення відомостей Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Була оскаржена бездіяльність Прокуратури м. Києва щодо невнесення відомостей за вищевказаною заявою до Єдиного реєстру досудових розслідувань в Печерському районному суді м. Києва. Однак в задоволенні цієї скарги нам відмовили.

Цікаво, що в ухвалі слідчого судді Р.В. Новака не наведено мотивів відхилення аргументів скаржника та взагалі відстуні посилання на норми Кримінального процесуального кодексу України. Підставою для відмови у задоволенні скарги на бездіяльність посадових осіб прокуратури м. Києва було те, що «лише одна незгода скаржника з судовими рішеннями чи діяльністю судді щодо здійснення правосуддя, не є підставою для порушення кримінальної справи відносно суддів».  Проте, аналіз ухвал, прийнятих суддєю Новаком, щодо оскарження бездіяльності посадових осіб прокуратури, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення, свідчить про неоднозначність тлумачення положень статті 214 Кримінального процесуального кодексу України. Зокрема, Новак Р.В. задовольняє скарги на бездіяльність посадових осіб прокуратури, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення, обґрунтовуючи це тим, що статтею 214 КПК України «обов'язок прийняти та зареєструвати заяву або повідомлення про кримінальні правопорушення покладено на слідчого, прокурора та інших службових осіб, що уповноважені на їх прийняття. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається, незалежно від того, чи відносяться розслідування фактів про повідомлені кримінальні правопорушення до територіальної юрисдикції або процесуальної компетенції органу до якого надійшла заява чи повідомлення».

Ці обставини та низка інших, зокрема, стали підставами для оскарження поведінки судді Р.В. Новака до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Ми будемо тримати громадськість в курсі подальшого розвитку ситуації щодо притягнення до відповідальності суддів Вищого господарського суду України Селіваненка Володимира Павловича, Палія Валентина Валерійовича та Прокопанич Галини Кризостанівни, оскільки вважаємо, що незаконні дії суддів та працівників правоохоронних органів не повинні залишатися безкарними.


Комментарии - 0 + добавить комментарий
Если Вы заметили ошибку в тексте, пожалуйста, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter