укр.укр.
05:34
16 июля

Мы живем по
киевскому времени

 
Главная / Общество / Юридическая клиника / Разное / Відмітка в паспорті
Юридическая клиника

Соц. инициативы
Общественные организации
Юридическая клиника
Юридическая клиника
Каталог юридических клиник
Каталог консультантов
Відмітка в паспорті

Автор Вопрос / Тема
Михаил
Сообщений: 0
13-февраля-2012 13:15
Відмітка в паспорті
Моя сусідка звернулася в відділ РАЦС з проханням поставити відмітку в паспорті про розірвання шлюбу. Спеціалісти відділу РАЦС відказали їй в проханні, посилаючись на те, що в рішенні суду не вказано про вибір прізвища. Їй порадили звернутися в суд за додатковим рішенням по питанню вибіру нею прізвища.
Шлюб розірвано в порядку позовного провадження.
Відповідно до закону «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», статті 15, п.8, ч 2, вказано право звернутися в відділ РАЦСу за відміткою про розірвання шлюбу за рішенням суду, яка робиться в паспорті.
Спеціалісти РАЦСу видно мають на увазі п.8. статті 235 цивільного процесуального кодексу України: «У рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається». Але таке зазначення судом в рішенні робиться в случаї розгляду заяви про розірвання шлюбу в порядку окремого провадження, коли заяву подають обоє подружжя.
У неї рішення суду про розірвання шлюбу розглядалося в порядку позовного провадження.
Писати скаргу в суд на РАЦС довго, іти за додатковим рішенням - суддя відкаже, так як така вимога в позові не ставилася.
Та і у сддів різні погляди на зазначення вибору прізвища. В порядку позовного провадження одні показують такий вибір, а другі не зазначають про вибір прізвища в своєму рішенні, якщо така вимога не ставилася.
Як правильно поступити?
Може хто уже оскаржував такі дії РАЦСу? Який результат?
Дякую.

Михаил
цитировать
Если Вы заметили ошибку в тексте, пожалуйста, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter