укр.укр.
05:00
26 мая

Мы живем по
киевскому времени

 
Главная / Общество / Юридическая клиника / Земельное право / соседи
Юридическая клиника

Соц. инициативы
Общественные организации
Юридическая клиника
Юридическая клиника
Каталог юридических клиник
Каталог консультантов
соседи

Автор Вопрос / Тема
Любовь
Сообщений: 0
15-июня-2013 00:29
соседи
Доброго дня. Допоможіть будь ласка. На нашому подвірї є деревообробний станок яким користуємося дуже рідко, але сусіди спочатку через свекруху наговорили на мене що я десь діла їхню кішку, а потім мова зайшла про станок, що він їм заважає, о 15 годині ми його вкючаємо, а вони в цей час лягають спати, в 2013 році користувалися ми ним разів 5, вже написали заяву ща заважає шум, приходили працівники міськради проводили з нами бесіду, їй пропонували в цей час коли нам треба працбвати за станком сходити погуляти, але вона категорично відмовляється прийняти цю умову, і почала вимагати включити станок, але змусити нас його включати ніхто не має права, а може він не працює, пройшов тиждень, як сказав представник міськради даємо тиждень щоб ви домовились, а тоді будемо приймати репресивні міри, а які не пояснював, знову прийшов заступник міського голови і з міліціонером дільничим. питають чи ми з сусідами розмовляли на цю тему, я так розумію вони вимагають щоб ми перенесли станок в друге місце, куди сусідці сподобалось, але я не впевнена що вона заспокоїться, вже їм заважає наш виноград, не так сладені дрова треба прибирати а то там змія живе, що нам робити, до кого звертатися і як вести себе з такими сусідами? Дякую
цитировать
Музыченко Евгений
Сообщений: 26
08-августа-2013 13:36
Доброго дня!

Дякую за ваше запитання.
По-перше, слід зазначити, що ніхто не має право вказувати вам як короистуватися своєю власність, в тому числі деревообробним станком, якщо це не порушує права інших осіб.

В Земельному кодексі України є глава 17 яка присвячена правилам добросусідства (статті 103-109).
В статті 103 кодексу зазначається, що власники земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок, при яких власникам та/або землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей, зокрема шумове забруднення, або інакше кажучи,- перевищення допустимого рівня шуму.

Щодо визначення допустимого рівня шуму, мені на думку спадає одне нормативне джерело - Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення". В статті 24 зазначеного Закону визначаються правила захисту населенн від перевищення рівня шуму, зокрема:
дрежнавні органи мають право вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти):
- жилих будинків і прибудинкових територіях (це стосуються вашого випадку). (Прошу Вас ознайомитись зі статтею 24 Закону
http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/4004-12/print1363098313508270)
Шум на на вашому подвір'ї при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

Щодо допустимих рівнів шуму у визначений час ви можете знайти в табличці санітарних норм (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v7_84400-84/print1361963370969986)

Якщо ваш станок створює шум, що перевищує допустимі норми - варто задуматись над тим як ізолювати шум (збудувати маленьку дерев'яну майстерню, або перенести його в прибудинкове приміщення тощо, але не за вимогою сусідки - вона не має права вам вказувати). Якщо надумаєте збудувати маленьку майстерню - то варто враховувати норми планування та забудови (http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1041.27991.0)

Для визначення рівня шуму можна звернутися до експертної організації (платно); із заявою до головного державного санітарного лікаря (безкоштовно); самостійно - придбати спеціальний пристрій і зробити заміри біля станку і на подвір'ї сусідів.

Розумію, що тягонини багато, але з іншої сторони це дасть вам можливість уникнути незначної відповідальності (у випадку якщо станок перевищує допустимий рівень шуму в денний час).
ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" визначає, що в разі, якщо ваш станок перевищує граничний рівень шуму - уповноважений орган чи особа (визначені в статтях 39-41 Закону) можуть накласти тимчасову або постійну заборону на використання такого станка.
Більше нічого зробити не можуть, якщо тільки станок не використовується для здійснення підприємницької діяльності.

Щодо ситуації, коли ваші дерева заважають вашим сусідам - слід звернутися до ДБН Б 2.4-1-94 «Планування і забудова сільських поселень», що передбачає мінімальні допустимі відстані від дерев та чагарників до меж земельної ділянки, будівель та споруд в сільській місцевості.
Наприклад, від зовнішніх стін будівель та споруд, меж сусідніх ділянок дерева повинні висаджуватись не ближче 5 м, чагарники - 1.5 м. Наведені нормативи стосуються дерев з діаметром крони не більше 5 м і повинні бути відповідно збільшені для дерев з кроною більшого діаметру, при цьому дерева не повинні заважати проїзду і роботі пожежних автомобілів (п.4.13). Зазначені ДБН містить й інші положення у вказаній частині.

Підсумовуючи, варто зазначити, що ніхто не застрахований від неприємних сусідів. Визначте чи не перевищує ваш станок гранично допустимих норм. Якщо ні - дай Бог Вам здоров'я і живіть сщасливо. А від допитливих сусідів, які сують свій ніс куди не треба - пораджу збудувати паркан, через який ваш добробут не буде хвилювати душу ваших сусідів.

08.08.2013 Музиченко Євген
цитировать
Если Вы заметили ошибку в тексте, пожалуйста, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter