укр.укр.
04:03
20 июля

Мы живем по
киевскому времени

 
Главная / Общество / Юридическая клиника / Административное судопроизводство / Питання про адміністративне судочинство
Юридическая клиника

Соц. инициативы
Общественные организации
Юридическая клиника
Юридическая клиника
Каталог юридических клиник
Каталог консультантов
Питання про адміністративне судочинство

Автор Вопрос / Тема
Николай
Сообщений: 0
26-сентября-2013 15:37
Питання про адміністративне судочинство
Допоможіть у патовій ситуації.

Суть справи.
Суд першої інстанції у скороченому провадженні прийняв законне і обґрунтоване позитивне рішення щодо повернення моїх порушених матеріальних прав. Відповідачі по-дали апеляційні скарги. Апеляційний адміністративний суд прийняв ухвалу про розгляд справи у відкритому судовому засіданні, на якому було зачитано резолютивну частину постанови про відмову у задоволенні позовних вимог і строки касаційного оскарження.
У касаційній скарзі вказувалися грубі порушення судом матеріальних та процесуа-льних прав позивача―аргументація не нормами законів та постанов Кабміну України, а нормами Статуту КПРС, рішеннями посадових осіб та установ району (надаючи ім вищої юридичної сили ніж, мають закони і навіть Конституція), необгрунтовані мотиви неврахування доказів позивача, неврахування мотивів його звернення до суду і т. і.
Суддя-доповідач Вищого адміністративного суду України (ВАСУ), напевне не озна-йомившись уважно з постановою апеляційного адміністративного суду прийняв ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження з мотивів: «У разі оскарження в апеля-ційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апе-ляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає».
Але ж апеляційний адміністративний суд, керуючись вимогами ст.ст. 197(2), 207 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), прийняв рішення про те, що «Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови в повному об-сязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до ВАСУ».
Виходить, що апеляційний та касаційний суди неоднаково застосовують норми ста-тей КАС України при розгляді питань матеріальних та процесуальних прав громадян, що приводить до ухвалення різних за змістом рішень судів.
Отримавши ухвалу ВАСУ, апелянт подав до ВАСУ заяву (з додатками матеріалів) про порушення норм КАС України і клопотання про уважніший розгляд цієї заяви, зроби-ти законні та обґрунтовані висновки і продовжити провадження.
Через місяць замість відповіді на заяву одержав ухвалу уже іншого судді про відмову у відкритті провадження касаційної скарги, так як ухвала з цього питання уже була.
Через два дні я відправив на імя Голови ВАСУ скаргу (отримали 06.09.2013 р.) про те, що до цього часу на заяву (отриману очолюваним Вами судом 05.08.2013 р.) аргумен-тованої відповіді не надійшло, просив надати згідно ст.170 КАС України роз’яснення не-зрозумілої ухвали судді ВАСУ від 23.07.2013 р. по справі К800/38205/13 та відповідно з нормами пп.3 п.1 ст.206 КАС України обґрунтувати неврахування моїх доказів, зазначе-них у заяві від 02.08.2013 р. та касаційній скарзі від 18.07.2013 р. Разом зі скаргою наді-слав до суду згадану заяву з усіма зазначеними в ній додатками.
Шановні консультанти юридичної клініки, допоможіть добитися справедливості.
Поясніть, як діяти далі в такій ситуації?
Як розуміти норму пп.1 п.1 ст.237 КАС України? Між судом першої інстанції та апеляційним судом різні за змістом рішення? Чи між апеляційним судом та касаційним? Чи треба шукати десь рішення різні за змістом окремо лише в практиці апеляційного або касаційного судів? Тоді ― як?

ЗАВДЯЧУЮ НАПЕРЕД ЗА ПОРАДИ!
цитировать
Если Вы заметили ошибку в тексте, пожалуйста, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter