укр.укр.
04:37
21 ноября

Мы живем по
киевскому времени

 
Главная / Общество / Юридическая клиника / Социальный проект «Повышение юридической грамотности специалистов здравоохранения» / Чи можу я описати в статті випадок свого колишнього пацієнта?
Юридическая клиника

Соц. инициативы
Общественные организации
Юридическая клиника
Юридическая клиника
Каталог юридических клиник
Каталог консультантов
Чи можу я описати в статті випадок свого колишнього пацієнта?

Автор Вопрос / Тема
Доктор М
Сообщений: 0
30-октября-2013 12:00
Чи можу я описати в статті випадок свого колишнього пацієнта?
Доброго дня. Я працюю лікарем-кардіологом міської лікарні. Крім того, я займаюсь науковою діяльністю та пишу статті для медичного тижневика. Наразі я описую методику лікування пролапсу митрального клапану І ступеню. Чи можу я описати в статті як приклад випадок свого колишнього пацієнта?
цитировать
Legal Alliance Company
Сообщений: 25
01-ноября-2013 11:50
Доброго дня. Звертаємо Вашу увагу, що зважаючи на специфіку професії, Ви постійно маєте справу з відомостями про пацієнта, що стосуються його особистого та сімейного життя. Нормою, яка найбільше розкриває зміст лікарської таємниці і умови її розголошення є стаття 40 Основ законодавства. Так, медичні працівники та інші особи, яким у зв’язку з виконанням професій них або службових обов’язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та ї х результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків. Законодавство України не містить вичерпного переліку відомостей, які утворюють зміст категорії «лікарська таємниця».

Проте, аналізуючи наведену нормативно-правову базу, можна дійти висновку, що об’єкт лікарської таємниці становить: інформація про
- факт звернення за медичною допомогою,
- стан здоров’я пацієнта, хворобу та діагноз,
- огляд та його результати, методи лікування,
- інтимну і сімейну сторони життя інші відомості, одержані при медичному обстеженні.

За незаконне розголошення відомостей, що становлять лікарську таємницю, чинним законодавством передбачена, зокрема, кримінальна відповідальність. Так, умисне розголошення лікарської таємниці особою, якій вона стала відома у зв’язку з виконанням професійних чи службових обов’язків, якщо таке діяння спричинило тяжкі наслідки — карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років (ст. 145 Кримінального кодексу).

З огляду на вищезазначене, необхідно конкретизувати, яку саме інформацію Ви будете використовувати. За загальним правилом, зазначена Вами інформація повинна бути викладена таким чином, щоб вона носила загальний описовий характер і не мала чіткої прив’язки до конкретної особи. В будь-якому разі Ви не маєте право описувати в статті конкретний випадок зі своєї медичної практики з зазначенням прізвища та інших персональних даних конкретної особи. Іншими словами, перш за все, необхідно забезпечити анонімність пацієнта, адже Ви не зможете прогнозувати, які наслідки матиме для нього розголошення такої інформації.
цитировать
Если Вы заметили ошибку в тексте, пожалуйста, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter