укр.укр.
16:41
20 июня

Мы живем по
киевскому времени

 
Главная / Общество / Юридическая клиника / Социальный проект «Повышение юридической грамотности специалистов здравоохранения» / Трансплантація без попередньої згоди
Юридическая клиника

Соц. инициативы
Общественные организации
Юридическая клиника
Юридическая клиника
Каталог юридических клиник
Каталог консультантов
Трансплантація без попередньої згоди

Автор Вопрос / Тема
Andriy
Сообщений: 0
04-декабря-2013 13:19
Трансплантація без попередньої згоди
Скажіть будь ласка, я чув, що тепер можна використовувати для трансплантації органи, якщо людина за життя не написала відмови від проведення таких дій. Хотілося би дізнатись, на скільки правдива така інформація? Чи потрібно у такому разі отримувати якісь додаткові згоди, наприклад: від родичів померлого?
цитировать
Legal Alliance Company
Сообщений: 25
04-декабря-2013 13:20
Доброго дня! У контексті Вашого запитання необхідно наголосити, що на сьогодні відповідно до вимог чинного законодавства діє презумпція незгоди на трансплантацію органів після смерті людини у разі, якщо особа не залишила письмового розпорядження щодо вчинення таких дій. Водночас, в експертних колах дійсно дискутується можливість внесення змін, за якими вибір буде зроблено саме на презумпцію згоди. Зокрема, на сайті МОЗ України для публічного обговорення розміщено Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині» від 30.01.2013 р., що передбачає такі зміни.

Звертаємо увагу, що згода на трансплантацію органів після смерті особи може бути отримана від подружжя або родичів, які проживали з нею до смерті. У померлих неповнолітніх, обмежено дієздатних або недієздатних осіб анатомічні матеріали можуть бути взяті за згодою їх законних представників (ч. 1 ст. 16 Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині»). Слід наголосити, що трансплантація не може бути проведена за власним бажанням медиків без отримання згоди зазначених осіб.
цитировать
Если Вы заметили ошибку в тексте, пожалуйста, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter