укр.укр.
03:01
21 ноября

Мы живем по
киевскому времени

 
Главная / Общество / Юридическая клиника / Социальный проект «Повышение юридической грамотности специалистов здравоохранения» / Реорганізація шляхом злиття призвела до зміни коду ЄДРПОУ(є правонаступником всіх прав та обов’язків)
Юридическая клиника

Соц. инициативы
Общественные организации
Юридическая клиника
Юридическая клиника
Каталог юридических клиник
Каталог консультантов
Реорганізація шляхом злиття призвела до зміни коду ЄДРПОУ(є правонаступником всіх прав та обов’язків)

Автор Вопрос / Тема
Андрей
Сообщений: 0
23-января-2014 12:36
Реорганізація шляхом злиття призвела до зміни коду ЄДРПОУ(є правонаступником всіх прав та обов’язків)
Підкажіть будь ласка, чи є зміна ЄДРПОУ підставою для переоформлення акредитаційного сертифікату?
цитировать
Legal Alliance Company
Сообщений: 25
27-января-2014 11:22
Доброго дня!

Відповідно до чинного законодавства України, у разі реорганізації закладу охорони здоров’я, у тому числі, шляхом злиття, акредитаційний сертифікат не може бути переоформлений.

У такому випадку акредитаційний сертифікат має бути анульований, і заклад охорони здоров’я має заново пройти процедуру акредитації у визначеному законом порядку.

Так, відповідно до п. 18 Порядку акредитації закладу охорони здоров'я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 року № 765 (надалі за текстом – «Порядок»), бланк акредитаційного сертифіката підлягає переоформленню у разі:

- зміни назви закладу, якщо зміна назви не пов'язана з реорганізацією закладу;
- зміни найменування суб'єкта господарювання, структурним підрозділом якого є заклад;
- зміни адреси закладу, якщо така зміна пов'язана з перейменуванням населеного пункту, вулиці або зміною нумерації будинку.

При цьому відповідно до п. 16 Порядку анулювання акредитаційного сертифікату здійснюється, зокрема, у разі анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

У свою чергу, згідно з вимогами статті 21 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», підставою для анулювання ліцензії, серед іншого, є наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

При цьому відповідно до статті 19 Закону України «Про господарські товариства», статті 91 Господарського кодексу України, ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», припинення діяльності товариства відбувається шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації.

Таким чином, реорганізація товариства (закладу охорони здоров’я) шляхом злиття призводить до припинення діяльності такого товариства та, відповідно, є підставою для анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами і акредитаційного сертифікату.
цитировать
Если Вы заметили ошибку в тексте, пожалуйста, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter