укр.укр.
09:04
24 мая

Мы живем по
киевскому времени

 
Главная / Общество / Юридическая клиника / Социальный проект «Повышение юридической грамотности специалистов здравоохранения» / чи можу я працювати фельдшером-лаборантом?
Юридическая клиника

Соц. инициативы
Общественные организации
Юридическая клиника
Юридическая клиника
Каталог юридических клиник
Каталог консультантов
чи можу я працювати фельдшером-лаборантом?

Автор Вопрос / Тема
Андрей Антонов
Сообщений: 0
13-мая-2014 11:06
чи можу я працювати фельдшером-лаборантом?
Доброго дня! Я маю вищу освіту за спеціальністю «Біохімія». Підкажіть, чи можу я працювати фельдшером-лаборантом?
цитировать
Legal Alliance Company
Сообщений: 25
13-мая-2014 12:04
Доброго дня! У відповідь на Ваше запитання пояснюємо наступне.

Особа, яка має вищу освіту за спеціальністю «Біохімія», не може бути прийнята на посаду фельдшера-лаборанта.

Відповідно до кваліфікаційних вимог, встановлених у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78. Охорона здоров'я, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29.03.2002 р. № 117 до професії фельдшер-лаборант без категорії, відповідний працівник повинен мати неповну вищу освіту (молодший спеціаліст) або базову вищу освіту (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лабораторна діагностика» або «Лікувальна справа» та спеціалізацію за профілем роботи без вимог до стажу роботи.

Водночас відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Переліку вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю» від 25.12.1992 р. № 195 виключенням з наведеного вище може були лише випадок, коли відповідна особа обіймала посаду фельдшера-лаборанта станом на 01.01.1993 р. та продовжує виконувати роботу за даною посадою.

При цьому відповідно до зазначеного наказу Міністерства охорони здоров’я України від 25.12.1992 р. № 195 особа, яка має вищу освіту за спеціальністю «Біохімія», може виконувати роботу за певними лікарськими спеціальностями, зокрема, на посаді лікаря-лаборанта, лікаря-судово-медичного експерта, лікаря-статистика.
цитировать
Если Вы заметили ошибку в тексте, пожалуйста, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter