укр.укр.
05:36
20 ноября

Мы живем по
киевскому времени

 
Главная / Общество / Юридическая клиника / Семейное право / У шлюбі було укладено кредитний договір
Юридическая клиника

Соц. инициативы
Общественные организации
Юридическая клиника
Юридическая клиника
Каталог юридических клиник
Каталог консультантов
У шлюбі було укладено кредитний договір

Автор Вопрос / Тема
Marija
Сообщений: 0
02-ноября-2009 20:47
У шлюбі було укладено кредитний договір
У шлюбі було укладено кредитний договір на квартиру. Після розлучення, хто має виплачувати кредит? Які права матимуть подружжя на цю квартиру після розлучення?
цитировать
Виталий.
Сообщений: 10
25-декабря-2009 21:15
Вважаючи, що квартира була передана вам за іпотечним договором (предметом якого є нерухомість)у самому договорі має бути вказано, на чиє саме імя укладається договір, так як із ст. 1054 Цивільного Кодексу України випливає, що стороною-позичальником у кредитному договорі може бути лише одна сторона,а інші можуть виступати лише поручителями. Розуміється,що імя у договорі вказане ваше (попередньо зазначу,це навіть полегшує ситуацію).
Отже, виходів із вашої ситуації видно декілька: 1) Якщо договір кредитування був укладений ще до моменту розірвання шлюбу чи до роздільного проживання, відповідно, укладення договору іпотечного кредитування вважається укладеним за спільною згодою подружжя, обовязки по укладеним договорам у цьом разі є спільними (ч.4 ст.65 Сімейного Кодексу України). Відповідно, при розподілі майна у судовому порядку вам слід буде вказати у заяві суду (якщо чоловік відмовляється розділити з вами витрати на оплату іпотеки-щомісячно виплачувати свою частку щомісячних кредитних платежів) про компенсацію половини (або хоча б частки)від суми іпотечного боргу майном при розділі вашого спільного майна. Також у заяві слід клопотати і про те,щоб суд поклав на чоловіка обовязок виплачувати свою долю у спільному боргу (такий обовязок не зникає і у разі розірвання шлюбу).
2) Другим варіантом виходу вбачається вказання у позові про збільшення вашої частки у розподілі майна зважаючи на те, що чоловік відмовляється надавати фінансову допомогу у погашенні іпотечного боргу взятий у шлюбі, а ваше матеріальне становище, відповідно, потребує додаткової допомоги, так як на вас лежить тягар погашення іпотечного боргу - ч.3 ст. 70 Мімейного Кодексу України.
3)Якщо у пропонованих вище варінтах виникнуть складності подавайте позовну заяву про стягнення аліментів, яку додатково аргументуйте тим, що на вас покладений обовязок виплачувати кредитні платежі за договором, який був укладений за час перебування у шлюбі в інтересах всієї сімї. Даний варіант, я вам рекомендує використати у будь-якому разі, не залежно від того,наскільки ефективним виявляться дві попередні (у якій частці задовольнить їх суд).
цитировать
Если Вы заметили ошибку в тексте, пожалуйста, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter