укр.укр.
00:14
23 ноября

Мы живем по
киевскому времени

 
Главная / Общество / Юридическая клиника / Земельное право / земельный спор
Юридическая клиника

Соц. инициативы
Общественные организации
Юридическая клиника
Юридическая клиника
Каталог юридических клиник
Каталог консультантов
земельный спор

Автор Вопрос / Тема
Максим
Сообщений: 0
19-июня-2011 18:47
земельный спор
Здравствуйте!подскажите пожалуйста,у нас есть гос акт на земельный участок на котором мы живём,кроме нашего дома на участке находится сарай соседа,который не является смежным землепользователем с нами,на этот сарай у него есть паспорт бти.Мы не спорим сарай его,но он находится на приватизированном нами участке,поэтому мы предлагаем ему убрать свой сарай с нашей земли,на что он заявляет что у нас гос акт "купленный"и он намерен оспаривать его в суде.На саму землю под сараем у него ни каких документов нет,в том числе и разрешения на строительство этого сарая.Интересно на каком основании бти выдало ему данный паспорт? и длительна ли процедура оспаривания гос акта? спасибо за помощь
цитировать
Sekelyk Lilya
Сообщений: 1
15-августа-2011 13:21
Доброго дня.
Згідно зі ст. 376 ЦК України не житловий будинок, будівля, споруди вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушенням» будівельних норм і правил. Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
Враховуючи те, що Вами згода на використання Вашої земельної ділянки не була надана, я вважаю, що необхідно звертатися до суду за захистом свого порушеного права. Щодо термінів розгляду справи у судовому порядку, то відповідно до ст.157 ЦПК України суд розглядає справи протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду справи, суд ухвалою може подовжити розгляд справи, але не більш як на п'ятнадцять днів.
цитировать
Если Вы заметили ошибку в тексте, пожалуйста, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter