рус.укр.
12:52
19 липня

Ми живемо за
київським часом

 
Головна / Форум / Судебные решения / Ігор Годецький: «Суди позбавляють громадян права на судовий захист»
Автор Тема
Pravotoday
Повідомлень: 10
14-квітня-2010 14:46
Ігор Годецький: «Суди позбавляють громадян права на судовий захист»

Останнім часом в моїй практиці з’явилося багато випадків порушень прав моїх клієнтів (фізичних та юридичних осіб) з боку правоохоронних органів. Слідчі податкової міліції, управління по боротьбі з організованою злочинністю, або прокуратури, виносять постанову про порушення кримінальної справи, але не стосовно конкретної особи, а „по факту” вчинення „злочинів”, отримуючи, нібито, законні підстави в рамках розслідування справи проводити виїмки, обшуки юридичних осіб, а фізичних осіб „смикати” безкінечними повістками про виклик, в якості свідка, погрожуючи, що в разі неявки будуть застосовуватися відповідні заходи, щодо примусового приводу. Крім того, нерідко, дії правоохоронців є просто незаконними, та не вписуються в жодні норми чинного процесуального законодавства.

З метою захисту інтересів громадян, підприємств, та їх керівництва, ми намагаємося оскаржити через суд такі незаконні дії працівників правоохоронних органів. І тут виникає колізія:

Формально, ми маємо повне право звернутися в суд, з будь-якого приводу, коли вважаємо, що наші права або інтереси порушені. Так, в Основному законі нашої держави (ст. 55 Конституції України) зазначено, що „права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб”.

Більше того, і процедура оскарження дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, в нашій державі, нібито, передбачена, реалізується вона через систему адміністративних судів. Так, згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Крім того, відповідно до ст. 6 КАС України, кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.

Разом з тим, згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Звертаючись до адміністративного суду з відповідним позовом, відповідачем у якому є правоохоронний орган, ми отримуємо стандартне, „відкатане” рішення – Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі. Підстави, на які „хором” посилаються судді адміністративних судів (наприклад, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Вовк П. В. в Ухвалі від 08.12.2009р. по справі № 2а-15589/09/2670, або суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Каракашьян С. К. в Ухвалі від 15.03.2010р. по справі № 2а-3912/10/2670, або суддя все того ж Окружного адміністративного суду м. Києва Донець В. А. в Ухвалі від 04.12.2009р. по справі № 2а-15242/09/2670) є вищезазначена стаття-виняток, а також ст. 234 Кримінально-процесуального кодексу України (далі – КПК України), відповідно до якої, дії слідчого можуть бути оскаржені до суду. Скарги на дії слідчого розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті.

Читати статтю повністю...

Приєднані файли
Група файлів: Документы показати всі файли групи
02, 215.44 Kb
01, 257.92 Kb
03, 205.38 Kb
цитувати
Адрей Жестокий
Повідомлень: 4
16-березня-2011 15:34

Игорь Годецкий Вы молодец. Я тоже борюсь с незаконными действиями судей. И иногда я побеждаю. Если мы будем эффективнее бороться с проявлениями противоправных действий судей. То придет то время, когда в судах судьи начнут придерживаться буквы и духа Закона и тогда суды начнут защищать законные права людей.

цитувати
Якщо Ви помітили помилку в тексті, будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter