рус.укр.
03:09
26 травня

Ми живемо за
київським часом

 
Головна / Прес-центр / Конференції / Податкові перевірки: способи та шляхи оскарження рішень
Інтернет-конференції

Новини
Календар подій
Анонси
Прес-релізи
Конференції
Публікації
Огляд ринку
Legal Style
Конкурс
Податкові перевірки: способи та шляхи оскарження рішень

Податкові перевірки: способи та шляхи оскарження рішень

Дата проведення: 10-жовтня-2012, початок: 10:00
Податкові перевірки: способи та шляхи оскарження рішень
10 жовтня 2012 р. з 10.00 до 12.00 за київським часом відбудеться інтернет-конференція Правової групи «Домініон» на тему «Податкові перевірки: способи та шляхи оскарження рішень».

Убезпечити свою роботу і роботу компанії - це означає бути в курсі змін законодавства, оперативно на них реагувати і правильно впроваджувати в роботу, знати нюанси оскарження рішень податкових органів та багато іншого.

Під час конференції будуть представлені узагальнені правові методики і практичні рекомендації оскарження рішень державних податкових органів, підходи до формування правової позиції, збору доказової бази.

У ході інтернет-конференції будуть розглянуті наступні питання:
 1.     Як швидко і ефективно оскаржити рішення податкових органів.
 2.     Особливості адміністративного та судового оскарження рішень податкових органів.
 3.     Практика Європейского суду з прав людини у податкових спорах.
 4.     Нюанси збору і формування доказової бази для оскарження рішень податкових органів.
 5.     Практика та тенденції в сфері оскарження податкових рішень-повідомлень.
Цільова аудиторія:
 •     Засновники, директори компаній
 •     Бухгалтера, аудитори компаній
 •     Юрисконсульти підприємств, позаштатні юристи компаній
 •     Фахівці по роботі з державними податковими органами
Ми запрошуємо до обговорення всіх зацікавлених осіб. Питання спікеру можна задати вже сьогодні.

СПІКЕР:

Податкові перевірки: способи та шляхи оскарження рішень
Литвинець Лілія Ростиславівна, Адвокат, Правова група «Домініон»

Правова група «Домініон» - юридична компанія, заснована в 2005 році для надання послуг українському та іноземному бізнесу. Юристи компанії практикують в сферах, що зачіпають практично всі галузі права: корпоративне, контрактне, податкове, трудове право, захист інтелектуальної власності та вирішення спорів.

Правова група «Домініон» веде активну і успішну практику адміністративного та судового оскарження рішень податкових органів; також адвокати компанії представляють інтереси клієнтів в органах податкової міліції та служби при проведенні перевірок та розслідуванні кримінальних справ.

Серед клієнтів Правової групи «Домініон» зокрема компанії, що представляють малий і середній бізнес, учасники ринку фінансових послуг України, міжнародні компанії, представники енергоринку традиційного та альтернативних видів палива.

Правова група «Домініон» є співзасновником і активним учасником Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ), Асоціації «Ділове партнерство» та діючого Третейського суду при ній.

Pro-bono: Правовою групою «Домініон» створений портал «Все про трудове право», де відвідувачі можуть знайти і безкоштовно ознайомитися з:
 •     порадами досвідчених адвокатів щодо проведення кадрового аудиту;
 •     юридичними консультаціями з трудових відносин;
 •     судовою практикою за рішенням трудових спорів;
 •     зразками документів у сфері трудових правовідносин.
Адвокати та юристи компанії є постійними консультантами та авторами ЗМІ з актуальних та проблемних питань законодавства України.

Питань - 13
Maksim, 10-октября-2012 10:18
Есть ли смысл подавать возражения к акту налоговой проверки?
Незважаючи на те, що за результатами розгляду заперечень, в більшості випадків висновки акту перевірки залишаються без змін, в разі наявності таких заперечень, їх варто подавати.

По-перше: відповідно до п. 44.6 ст. 44 ПКУ платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом має можливість надати документи, не надані під час перевірки, які повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення. Доцільно буде подати і заперечення разом з цими документами.

По-друге: заперечення можуть відстрочити дату прийняття податкового повідомлення-рішення.

По-третє: зміст заперечень зможе лягти в основу скарги або адміністративного позову.
Юлия, 10-октября-2012 10:10
Які строки адміністративного та судового оскарження податкових повідомлень-рішень?
Згідно п. 56.3 ст. 56 ПКУ скарга до контролюючого органу вищого рівня подається протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що оскаржується. Тобто, платник подаків, отримавши відповідне рішення податкової, має 10 днів на його оскарження в  адміністративному порядку.

Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, однак, цей строк може бути продовжено не більше ніж до 60 календарних днів із письмовим повідомленням про це платника податків.

Важливо пам’ятати, якщо вмотивоване рішення контролюючого органу не надсилається платнику податків протягом 20-денного строку або протягом продовженого строку, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків.

У відповідності до п. 56.18 ст. 56 ПКУ та ст. 102 ПКУ платник податків має право оскаржити в суді рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання протягом 1095 днів у будь-який момент після отримання такого рішення.

Проте, як показує практика, краще не «тягнути» із оскарженням рішень податкової. Адже відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПКУ, якщо протягом 10 днів після дня отримання такого рішення платник податків не сплатить нараховану суму або не розпочне процес оскарження, сума грошового зобов’язання стає узгодженою, відображається у картці особового рахунку платника з відповідного податку та, у разі відсутності на рахунку переплати, стає податковим боргом.

Andrew Gavrylyuk, 04-октября-2012 07:31
Які рішення ЄСПЛ сьогодні застосовуються судами при вирішенні спору з податковою?
Чи застосовуються такі рішення в адмін. оскарженні?
Практика Європейського суду з прав людини згідно Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», ст. 17 застосовується, як джерело права національними судами при розгляді справ. Посилання на конкретні рішення ЄСПЛ в адміністративному порядку оскарження не є ефективним, оскільки врахування такої практики не в судовому порядку не передбачене законом.

Тим не менше , в податкових спорах в суді часто застосовують такі рішення ЄСПЛ, як: 1) «Інтерсплав» проти України», 2) «Булвес» АД проти Болгарії», 3) Бізнес Супорт Центр» проти Болгарії», 4) «Щокін проти України», 5) «Серков проти України», 6) Ракітін проти України», 7) Лісовол проти України».

Tanya, 03-октября-2012 09:46
Должна ли первичная документация хранится по месту регистрации предприятия в квартире у директора или проверяющих можно направить в орендованное помещение где расположен офис?

Прямої вимоги щодо місця зберігання первинної документації підприємства в ПКУ немає. Крім того, що для забезпечення конфіденційності вони можуть бути передані на збереження або для роботи з ними аудиторській чи адвокатській компанії. Проте, за вмотивованою вимогою контролюючих органів,  керівник, як відповідальна особа, зобов’язаний надати первинні фінансово-господарські та бухгалтерські документи для перевірки.

Потрібно також мати на увазі, що місце державної реєстрації компанії (місцезнаходження) визначається як місце, де знаходиться керівний орган такої компанії.

LS, 01-октября-2012 12:15
Лилия, есть ли уважительные причины для переноса проверки на более поздний строк? например, из-за командировки директора.
Податковим кодексом України не передбачено правових підстав чи порядку перенесення податкових перевірок на пізніший строк. У відповідності до п. 82.3.1. ст. 82 ПКУ передбачена можливість продовжити строк проведення податкової перевірки, зокрема на підставі заяви суб'єкта господарювання (у разі необхідності подання ним документів, які стосуються питань перевірки), відбувається таке продовження за рішенням керівника органу ДПС та не більш як на 5 діб.
В той же час, на практиці податківці інколи йдуть назустріч платникам податків. Особливо, якщо за відсутності директора провести саму перевірку неможливо.

Татьяна, 27-сентября-2012 13:28
Здравствуйте, Лилия! Подскажите, есть ли практика по признанию действий неправомерными? Есть ли правовые основания у такого иска?
Так, така практика існує. На нашу думку, підстави для таких позовів є. Однак, треба зважати на характер дій податківців, а також на мету, яку ви переслідуєте, при оскарженні цих дій. Зокрема, суди задовольняють позови платників податків щодо протиправного неприйняття податкових декларацій органами ДПС.
Для оскарження самих податкових повідомлень-рішень це не має особливого значення: позиція багатьох суддів полягає в тому, ща наслідком неправомірних дій податківців має бути притягнення до дисциплінарного покарання посадової особи, а не до скасування податкових повідомлень-рішень на цій підставі.


Larisa, 23-сентября-2012 12:31
На Ваш взгляд, что более эффективно - административное или судебное обжалование налоговых решений-уведомлений?
На нашу думку, доцільно використовувати як адміністративний порядок оскарження, так і судовий. Навіть, з огляду на те, що часто не доводиться розраховувати на скасування податкових повідомлень-рішень податковими органами вищого рівня, розгляд скарг платників податків дозволить «потягнути» час, який можна використати на підготовку обґрунтованого та якісного позову до суду.
sasha, 22-сентября-2012 17:34
В праве ли сотрудники налоговой инспекции в ходе проверки изымать первичную документацию предприятия?
У випадках передбачених ПКУ органи ДПС можуть звертатися до суду з заявою про вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів. Пункт 85.5. ст. 85 ПКУ встановлює, що будь-яким посадовим особам органів ДПС забороняється вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів за винятком випадків, передбачених кримінально-процесуальним законом.

Що стосується норм КПК України з цього приводу, то відповідно до ч. 4 ст. 178 КПК України виїмка оригіналів первинних фінансово-господарських та / або бухгалтерських документів проводиться лише за вмотивованою постановою судді.

Natalia L., 21-сентября-2012 09:55
Подскажите, пожалуйста, каковы сроки предоставления  первичной документации при получении запроса налоговых органов в ходе проведения плановой выездной документальной проверки? 
За загальним правилом обов'язок платника податків  надати посадовим особам органів ДПС у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки виникає у платника податків після початку перевірки. (п. 85.2. ст. 85 ПКУ).

Але в разі, коли до початку або під час проведення перевірки оригінали первинних документів були вилучені правоохоронними та іншими органами, зазначені органи зобов'язані надати для проведення перевірки контролюючому органу копії зазначених документів протягом трьох робочих днів з дня отримання письмового запиту контролюючого органу. (п. 85.9 ст. 85 ПКУ)

Alina, 22-сентября-2012 20:21
Лилия, как Вы посоветуете готовить фронт-офис к проверкам? Что должны прежде всего знать ресепшионисты, чтобы не впускать нежелательных гостей?
В кожного підприємства, як правило, формуються свої власні особливості "спілкування" з податковими органами. Загалом,  в залежності від стратегії, яку обере фірма, залежить вибір тактики роботи з перевіряючими.

Згідно ст. 81 ПКУ та Методичних рекомендацій щодо порядку організації та проведення перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА від 14.04.2011р. № 213, посадові особи контролюючих органів перед проведненням перевірки повинні мати при собі всі необхідні документи: направлення, копії наказу про проведення перевірки та службові посвідчення.

Як мінімум, людина, яка зустрічає перевіряючих повинна обов'язково поцікавитись про ціль візиту податкових органів, попросити пред'явити всі необхідні документи, попросити зачекати відповідальну особу (юрисконсульта, керівника, бухгалтера), а також не надавати ніякої "зайвої" інформації до приходу такої особи.

Дуже непогано, якщо підприємство веде облік відвідувачів та може зафіксувати прихід перевіряючих.

Після цього, ми радимо, щоб з перевіряючими спілкувалися лише визначенні керівником особи.
Світлана, 19-сентября-2012 10:44
Підкажіть будь ласка, чи може бути проведена камеральна перевірка районною ДПІ підприємства що є великим платником?
Якщо платник податку внесений до Реєстру великих платників податків на відповідний рік, він зобов’язаний стати на облік у спеціалізованому органі державної податкової служби, що здійснює податкове супроводження великих платників податків. В такому разі проведення податкових перевірок таких платників податків здійснюють спеціалізовані державні податкові інспекції.

Проте, як передбачено ч. 5 п. 64.7 ст. 64 ПКУ у разі відсутності за місцем реєстрації великого платника податків спеціалізованого органу державної податкової служби облік такого платника податків за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, здійснюється або територіально найближчим спеціалізованим органом державної податкової служби, або іншим органом державної податкової служби.

Христина, 19-сентября-2012 07:44
Пані Ліліє, чи може бути проведена податкова  перевірка підприємця за постановою дільничного інспектора міліціі в рамках дізнання у кримінальній справі про хуліганство?
Податковий кодекс України, а саме пп. 78.1.11. ПКУ, визначає однією із підстав проведення документальної позапланової виїзної перевірки наявність постанови суду (ухвалу суду) про призначення перевірки або постанови органу дізнання, слідчого, прокурора, винесеної ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у їх провадженні. Також відповідно до ч.5 ст. 114 КПК України постанови слідчого, винесені відповідно до закону в кримінальній справі, яка перебуває в його провадженні, є обов'язковими для виконання всіма підприємствами, установами і організаціями, посадовими особами і громадянами. Визначальною тут є умова, що такі постанови винесені відповідно до закону у кримінальних справах, а тому навіть при наявності такої підстави для проведення перевірки, потрібно звертати увагу на законність того чи іншого процесуального документу.
Королёв, 18-сентября-2012 23:05
Если я не согласен с выводами налоговой проверки, каковы мои действия? Что писать, куда подавать, кем и как потом они будут рассматриваться? Проверка была в понедельник. Спасибо.
У разі незгоди з висновками податкової перевірки, Ви маєте право оскаржити рішення контролюючих органів згідно зі ст. 56 ПКУ. Для початку треба визначитись, який шлях ви оберете: адміністративного чи судового порядку оскарження.

В адміністративному порядку скарга подається до контролюючого органу вищого рівня, а у випадку незадоволення ваших вимог - шляхом звернення із позовом до адміністративного суду.

Ви маєте також можливість оскаржити рішення податкових органів одразу до суду, проте, адміністративний порядок дасть змогу «виграти» час та чіткіше зрозуміти позицію податкової і, відповідно, якісніше сформувати Вашу правову позицію.


Якщо Ви помітили помилку в тексті, будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter