рус.укр.
13:59
22 червня

Ми живемо за
київським часом

 
Головна / Прес-центр / Новини / Новини юридичного бізнесу / Стягнення заборгованості з судна у разі зміни власника судна
Прес-центр

Новини
Українські новини
Новини юридичного бізнесу
Студентські новини
Міжнародні новини
Календар подій
Публікації
Огляд ринку
Legal Style
Конкурс
Стягнення заборгованості з судна у разі зміни власника судна

Стягнення заборгованості з судна у разі зміни власника судна

Дата  09-листопада-2016 10:31
Клієнт, одне з провідних судноремонтних підприємств Чорноморського регіону, звернувся до Interlegal у зв'язку з повною несплатою з боку замовника-судновласника, вартості ремонтних робіт, які проводились стосовно судна та були прийняті замовником.

Ситуація ускладнювалась тим, що замовник продав судно на користь третіх осіб та не повідомив про це Клієнта. За наданням вимог замовник заявив, що з моменту відчуження усі питання щодо сплати ремонту повинні бути адресовані новим судновласникам.

При цьому за загальними правилами, передбаченими у тому числі Міжнародною Конвенцією про морські застави та іпотеки 1993 року, до якої Україна приєдналась у 2002 році, борг за ремонт не слідує за судном. Таким чином, продавши судно новим власникам, судновласник тим самим може уникнути відповідальності за борги з ремонту судна. Ця проблема часто виникає також з інших видів заборгованостей, пов'язаних з поставками на судна.

Для вирішення спірної ситуації Клієнт звернувся до Interlegal.

Юристи Interlegal проаналізували договірні умови ремонту судна, а також гарантії, які були надані замовником судноремонтному підприємству. Ситуацію можна було вирішити в межах переговорного процесу між Клієнтом, замовником та новим власником, попередньо отримавши додаткові гарантії від замовника. Юристами Interlegal була розроблена правова аргументація, яка стала підставою для такої додаткової гарантії. Також було підготовлено мотивовану вимогу на адресу нових судновласників.

В результаті, сплата за ремонт була здійснена в повному обсязі відповідно до погодженого графіку розрахунків між сторонами.

Над справою працювали експерти Interlegal Карина Горова та Олена Пташенчук.

Джерело: www.interlegal.com.ua
Коментарі - 0 + додати коментар
Якщо Ви помітили помилку в тексті, будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter