рус.укр.
18:10
21 липня

Ми живемо за
київським часом

 
Головна / Прес-центр / Новини / Новини юридичного бізнесу / Захист інтересів продавця на умовах FOB: особливості річкового перевезення та зобов'язання покупця
Прес-центр

Новини
Українські новини
Новини юридичного бізнесу
Студентські новини
Міжнародні новини
Календар подій
Публікації
Огляд ринку
Legal Style
Конкурс
Захист інтересів продавця на умовах FOB: особливості річкового перевезення та зобов'язання покупця

Захист інтересів продавця на умовах FOB: особливості річкового перевезення та зобов'язання покупця

Дата  23-листопада-2016 10:40
Клієнт, один з провідних іноземних трейдерів в дунайському регіоні, уклав торгівельний контракт на постачання агропродукції на умовах FOB, порт Джурджулешти.
За домовленостями сторін, Продавець зобов'язався поставити товар в повному обсязі та належної якості на борт номінованого Покупцем самохідного судна з баржевим конвоєм. У свою чергу, Покупець зобов'язався прийняти товар та сплатити 100% його вартості не пізніше 48 годин після отримання копій узгодженого пакету документів.

Продавець поставив товар в повному обсязі на борт судна та надіслав копії документів з інвойсом Покупцеві. Додатково, для здійснення імпортних формальностей в порту призначення, Продавець на вимогу Покупця передав капітану судна під розписку оригінали сертифікату походження та фітосанітарного сертифікату.

Судно залишило порт Джурджулешти для подальшого прямування до порту призначення на річці Дунай. Однак, оплата в обумовлені в контракті терміни не надійшла.
Для Продавця склалась неоднозначна ситуація: судно вийшло з порту завантаження, та фізичний контроль над товаром був втрачений, при цьому оригінали коносаментів залишились у Продавця, а оригінали сертифікатів були передані Покупцю.

Не отримавши оплати у цій ситуації, Продавець звернувся до Interlegal, щоб захистити свої інтереси та отримати плату за товар. Головна мета в таких випадках – не допустити вивантаження товару в порту призначення до отримання від Покупця повної оплати за поставлений товар.

В процесі активної роботи над справою, юристи Interlegal провели претензійну роботу та направили відповідні вимоги як на адресу Покупця, так й на адресу Судновласника. Вимоги ґрунтувалися на застосовуваних стандартних умовах FOSFA, а також правил перевезення вантажів на підставі коносаменту "CONGENBILL".
Завдяки своєчасним діям Interlegal, судно вдалось зупинити на підході до порту призначення, запобігши, таким чином, вивантаженню товару більше ніж на десять днів – до фактичного отримання Продавцями повної оплати за поставлений товар.

Над справою працювала експерт Interlegal Олена Пташенчук під загальним керівництвом асоційованого партнера Наталії Мирошниченко.

Джерело: www.interlegal.com.ua
Коментарі - 0 + додати коментар
Якщо Ви помітили помилку в тексті, будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter