рус.укр.
14:55
27 травня

Ми живемо за
київським часом

 
Головна / Прес-центр / Новини / Новини юридичного бізнесу / Член АПУ, Керуючий партнер ЮФ «Легарт» Євген Смирнов зустрівся з інтернами ВРУ
Прес-центр

Новини
Українські новини
Новини юридичного бізнесу
Студентські новини
Міжнародні новини
Календар подій
Публікації
Огляд ринку
Legal Style
Конкурс
Член АПУ, Керуючий партнер ЮФ «Легарт» Євген Смирнов зустрівся з інтернами ВРУ

Член АПУ, Керуючий партнер ЮФ «Легарт» Євген Смирнов зустрівся з інтернами ВРУ

Дата  29-червня-2011 13:38
Член АПУ, Керуючий партнер ЮФ «Легарт» Євген Смирнов зустрівся з інтернами ВРУ
16 червня 2011 року член Дніпропетровського відділення Асоціації правників України Є. Смирнов виступив перед інтернами з лекцією «Захист конституційних прав громадян. Соціально орієнтований юридичний бізнес» у приміщенні Верховної Ради України (ВРУ) по вулиці Грушевського, 18/2. Зазначимо, що інтерни – це молоді амбітні люди, які пройшли тривали конкурсний добір та здобули можливість стажуватися в структурних підрозділах ВРУ протягом 8 місяців з подальшим працевлаштуванням. Під час роботи на стажерів покладаються такі ж обов'язки, що й на державних службовців, постійних працівників Апарату Верховної Ради, серед них: підготовка і оформлення проектів законів до першого читання, написання коротких аналітичних записок із проблематики чинного законодавства, забезпечення роботи народних депутатів України. Саме тому тема заявленого виступу Євгена Віталійовича викликала неабияку зацікавленість, адже більшість інтернів кожен день стикаються з питаннями захисту конституційних прав громадян України.

Особлива увага під час зустрічі була приділена захисту таких конституційних прав громадян, як право на достойний рівень життя, охорону  здоров'я, медичну допомогу, право на освіту та правову допомогу. Держава виступає гарантом прав та свобод людині і громадянина. У той же час, право на доступність та безоплатність вищої освіти – це право громадянина отримати відповідний рівень знань та відповідну кваліфікацію, що буде підтверджена дипломом державного зразка. Дійсно, право доступності вищої освіти – це не тільки право вступити до вузу, що також буває досить важку у наш час, а й отримати певний рівень фахової підготовки. Однак, все частіше комунальні заклади освіти свій обов’язок навчити, підготовити та випустити конкурентоспроможного спеціаліста зводять до незрозумілої гонки за балами та дипломом. Рівень професіоналізму випускників вишів постійно знижується. Вузи, а особливо регіональні, не зацікавлені в підготовці фахівців, які будуть затребувані на ринку праці, адже набагато вигідніше штампувати штабелями випускників псевдо престижних спеціальностей, що можуть за це платити значні кошти або за яких розрахується Україна з державного бюджету. У зв’язку з такою динамікою, люди викидають величезні гроші з метою здобути вищу освіту, а потім не можуть знайти роботу через брак професіоналізму та відсутність пропозиції на ринку праці.

Питання соціально орієнтованого юридичного бізнесу також не залишили байдужими інтернів, які прийшли на захід. Є. Смирнов вважає, що юридичний бізнес повинен бути в першу чергу успішним бізнесом, який якісно виконує свої функції у суспільстві. У той же час, кожен успішний юрист повинен дбати і про добробут своєї держави, регіону чи міста. Соціальна орієнтація юридичних фірм повинна бути стимульована державною. Дійсно, тільки активне бажання України дбати про добробут незахищених верств населення повинно стати орієнтиром в контексті гарантування права на правову допомогу. Більшість громадян нашої держави не мають можливості захистити себе від свавілля та беззаконня. Неповнолітні, люди з обмеженими фізичними можливостями – ось ті категорії населення на які необхідно звернути увагу нашій владі. Ці категорії повинні отримувати безкоштовну правову допомогу від кваліфікованих незалежних юристів, а держава у свою чергу має дбати про фінансовий аспект цього питання.

ЮФ «Легарт», Керуючим партнером якої і є Євген Смирнов, також не залишається осторонь соціальної активності. Пріоритетним напрямком було обрано підтримку ініціатив студентів Дніпропетровщини. Так, юридична фірма виступила партнером таких всеукраїнських та регіональних заходів, як «Школа корпоративного права-2011» та «Найкращий юний правознавець-2010», що були реалізовані в м. Дніпропетровськ. Студентські ініціативи, на думку пана Євгена, є дуже важливими та перспективними, адже вони покликані допомогти подальшому професійному розвитку молодих фахівців у сфері права.

Стажери Верховної Ради України погодилися з такими положеннями, адже ці проблеми надзвичайно турбують молодь України. Зустріч пройшла у теплій обстановці та залишила добрі враження стосовно бажання юридичних фірм не тільки звертати увагу, а й  вирішувати проблеми українського студентства.

Валерія Василюк, Інтерн Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України
                                                  


Коментарі - 0 + додати коментар
Якщо Ви помітили помилку в тексті, будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter