рус.укр.
20:40
23 червня

Ми живемо за
київським часом

 
Головна / Прес-центр / Публікації / Юридичні публікації / Що чекає українську митницю в майбутньому?
Прес-центр

Новини
Календар подій
Публікації
Юридичні публікації
Соціальні публікації
Юридичний бізнес
Огляд ринку
Legal Style
Конкурс
Що чекає українську митницю в майбутньому?

Що чекає українську митницю в майбутньому?

Дата  15-лютого-2016 14:01
Мовою оригіналу
рос.
Що чекає українську митницю в майбутньому?
Напередодні запланованого візиту в Україну технічної місії МВФ, яка має намір проінспектувати митне напрямок, група народних депутатів від різних фракцій зареєструвала у Верховній Раді законопроект №3763 «Про Національну митній службі України». Документ пропонує розділити митників і податківців, тобто повернути той варіант системи, який був до 2012 року.

«Сучасний стан здійснення митної справи свідчить про необхідність створення чіткої, логічної та контрольованої управлінської вертикалі, організації та управління процесом митного контролю та митного оформлення, ефективною протидією контрабанді та порушенням митних правил, розширенням міжнародного співробітництва, в т. ч. введенням спільного контролю з сусідніми країнами», — йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Крім цього, варто зазначити, що реформування податкової та митної служб — це одна з умов отримання Україною чергового траншу МВФ.

Своєю думкою щодо нинішньої роботи митної служби, а також запропонованих законодавчих ініціатив поділилася Тетяна Острикова, член Комітету ВР з питань податкової та митної політики:

«Сьогодні фактично знищена митна складова в діяльності фіскальної служби. В різний час в структурі центрального апарату було від 6 до 9 профільних підрозділів, які займалися напрямами митної справи, такими як тарифна політика, митні платежі, нетарифне регулювання, класифікація товарів, митні режими та технології, боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил, митна статистика та ін. Сьогодні з 24 департаментів митними справами займається один. Такий підхід звів нанівець багаторічні напрацювання. Митниця і податкова в системі фіскальної служби використовували різні інформаційні бази. Їх інтеграція не мала позитивного ефекту, так як потребувала фінансовому забезпеченні на актуалізацію баз і оновлення техніки.

Зазначу, що актуальним на сьогоднішній день залишається питання про статус податкової міліції. Відповідно до положенням про Міністерстві доходів і зборів, вона була включена в структуру новоствореного органу. Таке рішення законодавця суперечило нормі Указу Президента «Про рішення Ради національної безпеки і оборони від 15 лютого 2008 року «Про хід реформування системи кримінальної юстиції та правоохоронних органів» щодо необхідності відділення податкової міліції від ДПС. Даний Указ передбачав реорганізацію податкової міліції у фінансову поліцію як самостійний орган кримінальної юстиції. Але таких змін у ході реформи не відбулося. Втім, ефективність діяльності того чи іншого органу залежить не від його структури та підпорядкованості, а від кадрового та матеріально-технічного забезпечення, а також компетентності осіб, які працюють в органі» – підсумувала Тетяна Острикова.Джерело: http://sud.ua/
Коментарі - 0 + додати коментар
Якщо Ви помітили помилку в тексті, будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter