рус.укр.
18:57
22 травня

Ми живемо за
київським часом

 
Головна / Прес-центр / Публікації / Соціальні публікації / Без суду і слідства. Влада наступає на Інтернет
Прес-центр

Новини
Календар подій
Публікації
Юридичні публікації
Соціальні публікації
Юридичний бізнес
Огляд ринку
Legal Style
Конкурс
Без суду і слідства. Влада наступає на Інтернет

Без суду і слідства. Влада наступає на Інтернет

Дата  20-травня-2016 09:44
Мовою оригіналу
рос.
Без суду і слідства. Влада наступає на Інтернет
Уряд знову ініціює розгляд пропозицію по вільному блокування Інтернет-сайтів. В Україні знову з'явилися спроби посилення контролю над Інтернет-простором.

Народний депутат від фракції "Народний Фронт" Антон Геращенко пропонує на державному рівні контролювати контент і в разі необхідності блокувати "провинилися" ресурси.

Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект, що встановлює механізм досудового блокування сайтів на основі заяви правовласника про наявність піратського контенту.

Експерти б'ють на сполох, адже подібні ініціативи можуть використовуватися для припинення роботи будь-якого порталу.

Пропозиція уряду

Законопроект №4629, ініціатором якого значиться прем'єр Володимир Гройсман і Кабінет міністрів, зареєстрований в парламенті 10 травня.
Законопроектом встановлюються межі відповідальності власників сайтів і хостерів за розміщення піратського контенту, а також прописуються правила досудового блокування сайтів.

Згідно з пропозиціями уряду, правовласник у разі виявлення піратського контенту направляє власнику сайту скаргу, і той протягом 24 годин повинен заблокувати доступ до такого контенту або видалити його.

Автори документу відзначили, що кількість нелегального контенту, який поширюється в інтернеті, постійно зростає. У зв'язку з цим пропонується ввести спосіб видалення або блокування піратського змісту без обов'язкового дозволу суду.

Власник сайту "невідкладно, але не пізніше ніж через 24 години з моменту отримання від суб'єкта авторського права і (або) суміжних прав або його уповноваженого представника скарги, видаляє або робить неможливим доступ до інформації, щодо якої отримана скарга", - йдеться в тексті законопроекту.

Від власника сайту потрібно також запобігати повторне розміщення цього контенту.

Для того, щоб зробити можливим подання скарг, власники сайтів повинні вказувати в онлайні своє повне ім'я або найменування, а також назва хостера, повна адреса місця проживання або перебування email і телефони.

Якщо ж власник сайту не виконав вимоги заявника, правовласник звертається до хостеру, який зобов'язаний протягом 24 годин після отримання скарги видалити або зробити неможливим доступ до інформації.

Штрафи та вимоги персональних даних

Крім того, в документі встановлюється право власника вимагати від власника сайту особисті дані користувача, який розмістив піратський контент.

Так в Законі України "Про авторське право і суміжні права" пропонується внести зміни, які дозволять "вимагати надання інформації, що ідентифікує користувача, який розмістив на сайті інформацію, що порушує авторське право і (або) суміжні права, або власника веб-сайту, який використовує послуги хостингу для розміщення та надання доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права ".

Законопроект також встановлює штрафи за неудаление інформації, що порушує авторські права.

Невиконання власником сайту або постачальником послуг хостингу вимог по видаленню або запобігання доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права тягне за собою накладення штрафу від 500 до 1000 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 8 500 до 17 000 гривень.

Такі дії, вчинені повторно протягом року, тягнуть за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 17 до 34 тисяч гривень.

Експерти проти

Експерти називають ініційований законопроект №4629 реінкарнацією відкликаного в середині квітня законопроекту №3353, який критикували медіаюристи.

Тетяна Попова, заступник голови правління Інтернет Асоціації України, різко розкритикувала законодавчу ініціативу Кабінету міністрів.

«Це нікудишній законопроект, попередню версію якого учасники ринку і експерти пропонували виправити, але новий уряд проігнорував ці пропозиції», - підкреслила вона.

Адвокат і генеральний директор Axon Partners Дмитро Гадомський вважає, що документ не враховує інтереси українського бізнесу, отже, суперечить національним інтересам.

"Очевидно, що всі учасники ринку проти такого підходу", - зазначив керівник Axon Partners.

Фактично під заборону може потрапити будь-який контент

"Наприклад, хтось розмістив наукову статтю, а хтось інший зможе – у разі, якщо законопроект набуде чинності – вимагати видалити цей матеріал. При цьому не передбачено, що треба довести своє авторство. Тут є проблема з самозванством. Творці законопроекту зазначили, що для того, щоб довести свої права на контент, треба надати документ. Який це документ – невідомо", - говорить адвокат, старший партнер ЮК Майоров, Нерсесян і партнери Армен Нерсесян.

Як зазначив керуючий партнер компанії Prove Group Владислав Кочкаров, проект закону не містить вимог, власник сайту яким-небудь чином встановив, чи є контент дійсно порушенням права інтелектуальної власності.

"Та й як вони будуть це здійснювати? Особливо якщо вимога буде стосуватися журналісткою статті, художнього твору або чого-небудь подібного. Навіть професійні експерти роблять такі висновки по кілька місяців, а інтернет-провайдер повинен за добу?" - зазначив Кочкаров.

Геращенко пішов ще далі

Нардеп вважає, що необхідно на державному рівні розробити і затвердити програму інформаційної політики України, яка б включала в себе контроль за контентом, вещаемом через ліцензовані ефірні телеканали, "з метою недопущення заяв, підриває державний суверенітет і територіальну цілісність".

Також Геращенко пропонує контролювати акредитацію іноземних журналістів і, в першу чергу, російських ЗМІ на території України.

Нардеп виступає за організацію законодавчої та технічної можливості блокування інтернет-ресурсів розпалюють ворожнечу, ненависть і підривають національну безпеку України".Коментарі - 0 + додати коментар
Якщо Ви помітили помилку в тексті, будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter