Юридичний портал

11 квітня: яке сьогодні свято, народні прикмети, звичаї та заборони цього дня.

Сьогодні Міжнародний День визволення в'язнів концтаборів. 11 квітня 1945 року в'язні Бухенвальда підняли повстання, внаслідок якого табір було ліквідовано повсталими.

Бухенвальд був одним із найбільших нацистських концтаборів. Був створений у 1937 році на околицях Веймара, за 8 років існування табору близько 239 тисяч осіб були його в'язнями, з них понад 50 тисяч були замучені або страчені. За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів людей, із них 5 мільйонів - громадяни колишнього Радянського Союзу.

***

Щороку 11 квітня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона, що стало ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Ця дата була обрана на честь англійського лікаря Джеймса Паркінсона, який народився у 1755 році. У 1812 році він вперше вказав на запалення апендикса як на причину смерті при апендициті, а через п'ять років описав "тремтячий параліч", що згодом отримав назву хвороби Паркінсона.

У дні, близькі до цієї дати, в різних регіонах України з ініціативи фахівців, які беруть участь у наданні допомоги пацієнтам із цією тяжкою патологією, насамперед неврологів, проводяться зустрічі з хворими та їхніми родичами.

Свята Православної церкви

Згідно з Новоюліанським календарем, сьогодні українські прихожани згадують священномученика Антипа, єпископа Пергама в Асії.

За Юліанським календарем, 11 квітня православна церква вшановує пам'ять преподобного Євстафія сповідника.

У 1079 році за наказом польського короля було страчено краківського єпископа Станіслава, який пізніше буде канонізований і стане святим покровителем Польщі.

У 1597 році, за деякими джерелами - 21 квітня, у Варшаві був страчений лідер українських повстанців Северин Наливайко.

1882 - у США запатентовано один із перших будильників. Модель винаходу була задля слабких фізично людей. У заданий час на сплячого обрушувалися два десятки дерев'яних блоків. Історія замовчує, якого розміру були бруски, але, судячи з того, що будильник не прижився, можна судити, що задоволення така ранкова процедура приносила мало.

У 1899 році Іспанія поступилася островом Пуерто-Ріко Сполученим Штатам.

1909 рік став датою заснування Тель-Авіву, який нині є столицею Ізраїлю. Лише через рік місто отримало свою сучасну назву.

1914 рік став роком народження Нормана Мак-Ларена, канадського кінорежисера та художника, який походив зі Шотландії і вважається одним із засновників канадської анімації.

1915 - на екрани США вийшов фільм за участю Чарлі Чапліна "Бродяга", де вперше з'явився персонаж, який став "візиткою" Чапліна.

У 1919 році в Парижі, у рамках Версальського мирного договору, була заснована Міжнародна організація праці (МОП) при Лізі Націй. Її основною метою стало сприяння принципам соціальної справедливості, а також захисту міжнародно визнаних прав людини та трудових прав.

1953 року на світ з'явився Ендрю Уайлс, американський математик, який зробив значний внесок у науку, довівши знаменитий теорему Ферма.

1961 рік - Боб Ділан вперше виступив на спільному концерті разом із Джоном Лі Хукером у Нью-Йорку.

У 1963 році "The Beatles" презентували свій сингл "From Me to You", який став їхнім дебютним треком, що зайняв першу позицію в британському музичному чарті.

У 1990 році астрономи з обсерваторії в Аризоні присвоїли назви чотирьом нововідкритим астероїдам на честь учасників культової британської музичної групи "Бітлз".

1992 - у Тихому океані виловили найбільшу у світі барракуду вагою 38.5 кг.

У 1999 році мешканець Нової Зеландії Майк Морель досягнув світового рекорду, проводячи лекцію без перерви протягом 25 годин.

У 2001 році науковці виявили вірус, що асоціюється зі шизофренією. Дослідження показали, що рівень антитіл до цього вірусу в крові вищий у людей, які страждають від панічних розладів. Вірус також виявляється у пацієнтів із синдромом хронічної втоми. Проте варто зазначити, що деякі дослідники висловлюють сумніви щодо точності отриманих результатів.

2008 - вперше за історію незалежної України було визначено 100 великих українців. Сталося це з 21:35 у прямому ефірі телеканалу "Інтер"

2014 - проросійськими бойовиками захоплено місто Слов'янськ Донецької області.

Святкують іменини:

Згідно з Новоюліанським календарем, імена: Іван, Микола, Прохор, Петро, Юхим, Яків.

за Юліанським календарем: Іван, Кирило, Марк, Михайло, Пилип.

Читайте також