17 мільярдів гривень спільних активів. Суд завершив розгляд справи щодо розподілу майна Марини та Петра Порошенків.

16 травня Крижопільський районний суд, що розташований у Вінницькій області, ухвалив рішення про закриття справи за позовом Марини Порошенко до Петра Порошенка щодо розподілу спільного майна подружжя через відсутність предмета спору.
Водночас адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков заявив, що це рішення може бути оскаржене.
Про це пише Суспільне Вінниця.
Позов до суду про поділ майна подружжя Марина Порошенко подала 27 березня 2025 року. Згідно з декларацією Петра Порошенка, спільні активи подружжя становлять понад 17,1 мільярда гривень.
Справу розглядають у Тульчинському районі, де зареєстрований відповідач – Петро Порошенко.
Під час засідання суд долучив до справи повідомлення від Міністерства юстиції щодо санкцій.
Апеляційну скаргу на рішення суду дозволяється подавати протягом 15 днів з моменту його оголошення.
Після засідання адвокат відповідача Ілля Новіков сказав, що не погоджується з рішенням суду, вважаючи, що предмет спору таки існує.
"Суддя вирішила, що між Мариною та Петром Порошенками немає предмета суперечки. На нашу думку, це юридично не вірно. Предмет суперечки виникає, коли подається позовна заява, що відповідає законодавству", -- зазначив він. -- "Ця ситуація пов'язана з указом президента Зеленського про санкції щодо Петра Порошенка, і ніхто цього не заперечує".
Як повідомлялось, Крижопільський районний суд Вінницької області 29 квітня розпочав розгляд справи про поділ майна подружжя Марини і Петра Порошенків.
Марина Порошенко, дружина колишнього президента Петра Порошенка, 27 березня подала до суду позов про розподіл спільного майна подружжя, яке оцінюється більш ніж у 17 мільярдів гривень. Адвокат Порошенка Ігор Головань в коментарі для ЗМІ зазначив, що цей позов не свідчить про наміри розлучитися.
У партії Європейська солідарність заявили, що позов про розподіл майна -- спільна тактиказахисту родини "від спроб Зеленського заблокувати Петру Порошенку можливість фінансувати допомогу ЗСУ і політичну діяльність".
Президент Володимир Зеленський ввів санкції проти Петра Порошенка своїм указом від 12 лютого цього року. Ці заходи включають блокування активів, що означає тимчасове позбавлення особи або юридичної особи права використовувати та контролювати свої активи. Також під санкції потрапляють активи, щодо яких ця особа може здійснювати контроль безпосередньо чи опосередковано (через інших фізичних чи юридичних осіб). Крім того, передбачено зупинення виконання фінансових та економічних зобов'язань.
13 лютого на сайті РНБО з'явилась
Офіційні дані щодо санкцій, накладених на Петра Порошенка, а також на мільярдерів Ігоря Коломойського, Костянтина Жеваго, Геннадія Боголюбова, і зрадника Віктора Медведчука.
Президент Володимир Зеленський дав зрозуміти, що обмеження щодо Порошенка можуть бути скасовані, якщо він "відшкодує виведені фінансові ресурси в державний бюджет".
Служба безпеки України повідомила, що санкції були введені у зв'язку з "погрозою національній безпеці", а також через "виникнення перешкод для стабільного економічного зростання" країни.
14 лютого ряд українських правозахисних організацій оприлюднили заяву, в якій закликали до введення персональних санкцій проти певних українських політиків і бізнесменів, охарактеризувавши це як "позасудову політичну репресію".