У першому кварталі 2025 року 73% учасників телемарафону становили депутати від партії "Слуга народу".

Упродовж кварталу в рамках телемарафону домінували народні депутати від фракції "Слуга народу", які взяли участь у 159 ефірах на всіх каналах-учасниках. Це становить приблизно 73 % від загальної кількості "депутатських" виступів.
Це підтверджується моніторингом, проведеним "Детектором медіа" 31 березня, 1 та 4 квітня 2025 року.
"Утім у "командну скарбничку" владної фракції можна додавати й формально позафракційних, але делегованих "Слугою народу" спікера ВР Руслана Стефанчука (один ефір на "Раді") та віцеспікера Олександра Корнієнка (8 ефірів на "Раді", "1+1" і "Ми -- Україна"). Відтак частка провладних депутатських гостьових зростає до 168 ефірів, а це майже 77%", -- йдеться у моніторингу.
Фракція "Батьківщина" займає друге місце в телемарафоні, маючи 21 ефір, що становить понад 9,5% (якщо врахувати один ефір, формально позафракційний, делегований віцеспікерці Олені Кондратюк від "Батьківщини", то загальна кількість ефірів досягає 22, що складає 10%).
Крім того, депутатські групи "За майбутнє" і "Довіра" отримали свої квоти в телемарафоні, кожна з яких складає 9 ефірів або 4% від загальної кількості. Оксана Савчук, яка представляє реальних позафракційних, мала всі 8 ефірів на телеканалі "Рада".
У звіті зазначається, що протягом останніх трьох місяців представники фракції "Голос" з'являлися на телемарафоні лише чотири рази, що становить менше 2% від загальної кількості ефірів. Натомість представники фракції "Європейська солідарність", яка є найбільшою та критично налаштованою до чинної влади, не отримують запрошення в гостьові студії телемарафону, тож їх там не побачити.
У першому кварталі парламентські фракції та групи з'являлися в ефірах на Першому каналі Суспільного наступним чином:
На каналі найчастіше з'являлися представники владної фракції партії "Слуга народу", які з'являлися в ефірі 126 разів. Проте, ще 6 разів депутатів-"слуг" запрошували до участі, але з різних причин вони не змогли приєднатися до обговорень у студії.
"Переважна частина "депутатських" ефірів на каналі є дискусійними, де в пару до представників владної фракції запрошують представників однієї або й двох опозиційних фракцій. І тут у каналу є певний дисбаланс -- більш ніж половина представників опозиції в студіях каналу є представниками "Європейської солідарності" (83), представників "Голосу" запрошували протягом кварталу 48 разів, представників "Батьківщини" -- 37", -- розповідається у моніторингу.
Для отримання більш детальної інформації про ключові теми тижня в телемарафоні "Єдині новини" та на Першому каналі Суспільного, що відбувалися 31 березня, 1 і 4 квітня 2025 року, а також про прояви політичного піару, російські наративи, токсичних медійних особистостей та порушення основних стандартів журналістики, ознайомтеся з моніторингом "Детектора медіа" за наведеним посиланням.
Згідно з даними моніторингу "Детектора медіа" за період з 30 грудня 2024 року по 1 січня 2025 року, двом радникам голови Офісу президента -- Михайлу Подоляку та Сергію Лещенку -- відвели більше ефірного часу, ніж будь-якому з депутатів. Подоляк з'явився в марафоні на 41 хвилину, тоді як Лещенко був у ефірі 32 хвилини.
Згідно з моніторингом, проведеним у період з квітня по червень 2024 року, з 20 травня, після завершення телемарафону Суспільного, депутати від "Європейської солідарності" не з'являлися у випусках "Єдиних новин". У серпні та вересні представники партії "Голос" були запрошені лише поодинці, тоді як "Європейська солідарність" взагалі не була представлена на екрані.
Європейська комісія висловила своє невдоволення щодо спільного телемарафону "Єдині новини", зазначивши, що Україні слід зосередитися на відновленні плюралістичного медіа-простору. Ці коментарі були зроблені в рамках комюніке Єврокомісії, що супроводжує доповідь про розширення блоку. Брюссель висловив стурбованість фінансуванням телемарафону з державного бюджету та його нейтральністю.
Нещодавно Державний департамент США опублікував звіт про дотримання прав людини в Україні за 2023 рік. У документі зазначено, що запуск спільного телемарафону "Єдині новини" призвів до виключення низки каналів, пов'язаних з опозиційними партіями, таких як 5 канал, Прямий та "Еспресо". Це, на думку авторів звіту, дало владі "безпрецедентний контроль над теленовинами під час прайм-тайму".
У жовтні Ярослав Юрчишин, який очолює Комітет з питань свободи слова, зазначив, що Державна аудиторська служба (ДАСУ) виявила певні недоліки в роботі національного телемарафону, охарактеризувавши його діяльність як "умовно ефективну".