Юридичний портал

Адміністрація Трампа вивчає можливість реформування ВООЗ та розглядає кандидатуру американця на важливу позицію в організації.

Адміністрація Трампа звинувачувала ВООЗ у неправильному поводженні з пандемією COVID-19.

Команда президента США Дональда Трампа аналізує можливості реформування Всесвітньої організації охорони здоров'я. Серед запропонованих ідей – призначення громадянина США на посаду керівника організації.

Два джерела, що мають зв'язок з планом та документом-пропозицією адміністрації Трампа, поділилися цією інформацією з агентством Reuters.

Відзначається, що проект реформи Всесвітньої організації охорони здоров'я був надісланий радникам президента США ще до його офіційного вступу на посаду 20 січня. У цьому документі містилися пропозиції щодо виходу США з ВООЗ, а також ідеї про впровадження "повністю нового підходу" до співпраці з цією організацією.

План, зокрема, передбачає призначення американського чиновника на посаду генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров'я після закінчення терміну повноважень Тедроса Адханома Гебреісуса 2027 року.

В агентстві підкреслили, що рішення Трампа про вихід із ВООЗ стало одним із його перших дій у політичній кар'єрі після інавгурації. Це рішення призведе до того, що організація залишиться без свого головного фінансового підтримувача до січня 2026 року.

Адміністрація Дональда Трампа висловлювала обвинувачення на адресу ВООЗ, стверджуючи, що організація неправильно управляла ситуацією з пандемією COVID-19 і піддалася невиправданому тиску з боку різних країн, як зазначили в агентстві. Однак представники ВООЗ категорично спростовують ці звинувачення.

Трамп не раз заявляв, що Сполучені Штати можуть знову приєднатися до ВООЗ, якщо організація undergo певні реформи. Однак він не уточнював, які саме зміни мають на увазі у Вашингтоні.

"Представник Білого дому Куш Десаї повідомив журналістам, що адміністрація Трампа планує продовжити оцінку існуючих процесів і структур охорони здоров'я з метою реалізації потрібних реформ."

В агентстві поділилися, що в реченні, складеному зовнішнім політичним експертом на прохання перехідної команди Трампа, міститься висновок про те, що ВООЗ стала "найхаотичнішою і найменш ефективною структурою ООН". У документі також ідеться, що ВООЗ не змогла реалізувати реформи, запропоновані за останні два десятиліття.

У свою чергу, Сорен Брострем, директор ВООЗ з питань трансформації, під час спілкування з журналістами підкреслив, що під керівництвом Гебреісуса організація здійснила найбільш значні реформи.

"Ми пройшли через повну трансформацію і впевнені, що продовжуємо рухатися в правильному напрямку," - зазначив він.

Також у документі наводиться пропозиція призначити у 2025 році спеціального представника, який буде підпорядковуватися адміністрації Трампа та займатиметься веденням переговорів з ВООЗ щодо можливих реформ перед виходом США з цієї організації, повідомили джерела журналістам.

В агентстві зазначили, що Сполучені Штати дійсно займають позицію найбільшого фінансового підтримувача Всесвітньої організації охорони здоров'я. Щороку Вашингтон забезпечує приблизно 18% від загального бюджету організації, що складається з 400 мільйонів доларів у вигляді добровільних внесків та 130 мільйонів доларів обов'язкових платежів.

Журналісти звернули увагу на те, що Сполучені Штати вже призупинили свою співпрацю з Всесвітньою організацією охорони здоров'я, включаючи заборону на контакти з Центрами контролю та профілактики захворювань США. На минулому тижні 43 конгресмени закликали Трампа переосмислити це рішення.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп прийняв рішення про вихід країни з Ради ООН з прав людини та продовжив призупинення фінансування для палестинських біженців.

Читайте також