Адміністрація Трампа заборонила дипломатам США висловлюватися щодо виборів в інших країнах, повідомляє Reuters.

Америка проголосила про амністію для авторитарних режимів і диктаторів.
Державний секретар США Марко Рубіо дав вказівку американським дипломатичним представникам по всьому світу утримуватися від коментарів щодо легітимності виборів, організованих іншими країнами. Цю інформацію повідомляє Reuters, посилаючись на внутрішню ноту Державного департаменту, з якою ознайомилося агентство.
Це значне відхилення від звичного підходу США до підтримки вільних і справедливих виборів за межами країни.
У повідомленні, яке надіслали всім дипломатичним представництвам США через внутрішній канал Державного департаменту 17 липня, зазначається, що відомство більше не планує робити заяв або публікацій у соціальних мережах стосовно іноземних виборів, за винятком випадків, коли існує "чіткий та вагомий" зовнішньополітичний інтерес.
"Коли доречно коментувати іноземні вибори, наше повідомлення має бути коротким, зосередженим на привітанні кандидата-переможця і, коли це доречно, на відзначенні спільних зовнішньополітичних інтересів ...У повідомленнях слід уникати висловлювань стосовно чесності або цілісності виборчого процесу, його законності чи демократичних цінностей відповідної країни", -- зазначається в записці.
У документі зазначається, що інформаційні повідомлення, пов'язані з виборами, мають надходити лише від держсекретаря або його прес-секретаря. Водночас американським дипломатам забороняється робити подібні коментарі без попереднього затвердження вищих посадових осіб Держдепартаменту.
У документі, зокрема, згадується виступ президента США Дональда Трампа 13 травня в Ер-Ріяді, під час якого він висловив критику на адресу так званих "західних інтервентів", які намагаються вказувати лідерам близькосхідних країн, як їм "управляти своїми справами". Трамп підкреслив, що Вашингтон більше не має наміру діяти таким чином і прагне встановити партнерські відносини.
Відповідаючи на запит щодо записки, представник Державного департаменту в інтерв'ю Reuters підкреслив кілька аспектів директиви, зазначивши, що цей підхід відповідає акценту адміністрації президента США на "національному суверенітеті".
Сполучені Штати зазвичай вважають захист прав людини, демократичні цінності та свободу слова важливими складовими своєї зовнішньої політики. Проте, багато критиків не раз підкреслювали наявність подвійних стандартів у відносинах Вашингтона з союзними країнами.
Під час президентства Трампа Сполучені Штати поступово стали менше акцентувати увагу на підтримці демократії та прав людини, вважаючи це переважно втручанням у внутрішні справи інших держав. Наприклад, в рамках кардинальної реформи Державного департаменту адміністрація Трампа почала "перетворювати" бюро з прав людини, стверджуючи, що воно стало майданчиком для "лівих активістів".