Юридичний портал

Антон Дробович: Проблематика війни за ідентичність та культурну спадщину набуває першочергового значення | UACRISIS.ORG

Якщо ми говоримо про економіку, енергетику чи поліцію, то ці сфери завжди на першому плані. А культура, на жаль, часто опиняється десь на 115-му місці. Таке ставлення є неприйнятним. Це ситуація, коли питання, пов'язані з війною за ідентичність і культурну спадщину, мають бути на першому місці. Про це заявив Антон Дробович, науковець, експерт у галузі культури та політики пам’яті, а також керівник Центру прав людини та меморіалізації війни при Київській школі економіки, під час брифінгу, присвяченого результатам тренінгу "Збір та дослідження доказів проти культурної спадщини".

"Це вимагає серйозних зусиль і усвідомлення того, що просто надівши вишиванку та вийшовши на сцену, неможливо заявити, що після війни всім буде забезпечена справедливість та що всіх винних покарають. Це ілюзія, бо насправді не всіх притягнуть до відповідальності. Кримінальна юстиція має свої обмеження і не зможе задовольнити весь попит на справедливість. Крім того, важливо врахувати, що потрібно буде застосовувати й адміністративну юстицію, відшкодування шкоди, люстрацію та інші механізми. Це тривала гра, яка розтягнеться на багато років," – зазначив експерт.

Тренінг під назвою "Збір та аналіз доказів щодо культурної спадщини" був організований Агенцією збереження культури (AКУРЕ) у партнерстві з Музеєм Майдану та Консультативною групою з питань злочинів проти людяності в Україні (ACA - ICJI).

Читайте також