Асамблея Європейської народної партії одностайно підтримала резолюцію на захист України, запропоновану Петром Порошенком.
Асамблея Європейської народної партії одностайно прийняла Резолюцію на підтримку України, запропоновану п’ятим президентом та главою "Європейської Солідарності" Петром Порошенком.
Цю інформацію надає сайт Цензор.НЕТ, посилаючись на пресслужбу політичної сили.
Перед голосуванням Порошенко підкреслив, що запропонована резолюція буде гармонійно поєднуватися з аналогічною заявою країн G7, Європейської Комісії та стане логічним розвитком ініціативи Президента Європейського парламенту Роберти Мецоли, яка отримала підтримку Європарламенту кілька днів тому.
"Наша сильна рішучість підтримувати Україну стане символом єдності та солідарності. Важливо відзначити, що в тексті документа відображені також положення Звернення Верховної Ради України до міжнародної спільноти з нагоди 1000 днів повномасштабного вторгнення. Це підкреслює, що цей проєкт є не лише ініціативою "Європейської Солідарності", а й інклюзивною та консенсусною позицією всіх політичних сил України", - зазначив він.
Президент ЄНП Манферд вебер зазначив, що документ стане базою для обговорення під час майбутнього Форуму Міжнародного демократичного союзу (IDU) у Вашингтоні, який відбудеться на початку грудня.
Текст резолюції ЄНП "На 1000-й день від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну"
Європейська народна партія категорично засуджує агресивну війну росії проти України, що триває вже понад тисячу днів від її початку 24 лютого 2022 року. Це вторгнення, яке стало наслідком одностороннього рішення президента російської федерації путіна, є жорстоким, несправедливим і абсолютно безпідставним. Воно є яскравим порушенням міжнародного права та глобальних норм, що ґрунтуються на правилах. Протягом цього тривалого часу російська федерація продовжує нищити мирні міста і життєво важливу цивільну інфраструктуру через інтенсивні артилерійські обстріли, ракетні атаки та бомбардування. Це призвело до загибелі тисяч цивільних осіб, руйнування цілого ряду населених пунктів та масових порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях України.
Підкреслюємо відповідальність Російської Федерації, яка своїми жорстокими вчинками стосовно України погіршує світові виклики. Серед цих викликів – загрози стратегічній стабільності, ядерній безпеці, економічному зростанню, фінансовій прогнозованості, глобальній енергетичній та продовольчій безпеці, екології, змінам клімату, громадському здоров’ю, а також розвитку інформаційних технологій.
Ми впевнені, що Росія зобов'язана виплатити фінансову компенсацію за значні збитки, завдані Україні.
Ми підкреслюємо, що ЄС та його держави-члени надали Україні понад 100 мільярдів євро фінансової, гуманітарної допомоги, допомоги біженцям та військової допомоги; і ми закликаємо всі держави-члени збільшити фінансування України та утримуватися від зменшення своїх внесків;
Ми щиро захоплюємося та активно підтримуємо українську боротьбу, як у даний момент, так і в перспективі. Ця боротьба не лише за збереження державності, суверенітету, незалежності та свободи України, але й за дотримання міжнародного права, принципів суверенітету та територіальної цілісності всіх країн, а також за право народів на існування та розвиток. Це протистояння тиранії, імперським прагненням агресорів та авторитаризму диктаторських режимів.
Ми продовжуємо застерігати від порушення російською федерацією загальновизнаних принципів ядерної та радіаційної безпеки та рішуче засуджуємо будь-які дії росії, у тому числі атаки безпілотників поблизу майданчиків Запорізької АЕС та інших українських ядерних об'єктів. Ці дії створюють додаткові ризики для безпечної експлуатації мирних ядерних об'єктів України та можуть призвести до катастрофічних наслідків не лише для України, а й для всього Європейського континенту та світу.
Ми найрішучіше засуджуємо передачу Північною Кореєю зброї росії та розміщення 10-11 тисяч солдатів на фронті, що воює проти України.
Ми залишаємося непохитно відданими постійному посиленню сміливої та всебічної підтримки України з боку Європи, без жодних обмежень і на стільки часу, скільки буде потрібно для досягнення перемоги над росією. Наша мета полягає не лише в тому, щоб притягнути росію до відповідальності на міжнародній арені, але й у забезпеченні повної реконструкції України, перетворюючи її на процвітаючу державу — майбутнього члена як Європейського Союзу, так і НАТО.
Тому ЄНП виступає:
Довідка
Європейська народна партія є найбільшим політичним альянсом в рамках Європейського Союзу, до складу якого входять 82 партії та партнери з 43 країн. Серед її представників - Президент Європейської Комісії, Президент Європарламенту, 20 лідерів держав та урядів як країн ЄС, так і тих, що не є його членами, а також 9 членів Єврокомісії. Ця партія також має найбільшу фракцію в Європейському парламенті.
"Європейська Солідарність" стала частиною Європейської народної партії в 2019 році. З 10 березня 2023 року "ЄС" здобула статус асоційованого члена цієї партії.