Юридичний портал

Авіакатастрофа Іл-76 поблизу Бєлгорода: ДНК-аналіз виявив схожість з останками близько 50 полонених, повідомляє Координаційний штаб.

Російські представники повідомили, що Україні були передані останки 62 українських військовополонених, які, за їхніми словами, перебували на літаку Іл-76, що зазнав аварії в Бєлгородській області. Дослідження підтвердило збіги ДНК у майже 50 з цих останків.

Про це розповів керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Дійсно, у грудні було отримано 62 тіла. У рамках цієї справи Служба безпеки України здійснює розслідування. Від сімей, що звертаються до Координаційного штабу, нам відомо про майже 50 випадків, коли знайдені останки, передані російською стороною, співпадають з даними ДНК родичів", - зазначив він.

"Ми отримали від російської сторони, за їхньою легендою, останки тіл, які начебто перебували в літаку, але доказів того, що вони перебували саме там, у Координаційного штабу на сьогодні немає", - додав Охріменко.

Падіння Іл-76 у Бєлгородській області РФ

24 січня у Бєлгородській області РФ розбився літак Іл-76, який використовують для перевезення техніки й десанту.

Російські засоби масової інформації заявили, що основну частину пасажирів літака складали українські військові, які були в полоні, і всі вони загинули.

ГУР Міністерства оборони підтвердило, що 24 січня планувався обмін полоненими між Російською Федерацією та Україною. Згодом представник ГУР Андрій Юсов додав, що цей обмін мав стати найбільшим з початку повномасштабної агресії Росії.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде наполягати на міжнародному розслідуванні ситуації з літаком та обміном полонених.

Служба безпеки України розпочала розслідування у зв'язку з аварією Іл-76 в Бєлгородській області.

Ані ООН, ані США не можуть встановити, чи були на борту літака українські військовополонені.

Лубінець згодом заявив, що Російська Федерація не дозволяє міжнародним експертам брати участь у розслідуванні, при цьому Міжнародний комітет Червоного Хреста не наполягає на отриманні такого доступу.

На початку лютого Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, повідомив, що українська сторона зверталася до Російської Федерації з проханням повернути тіла військовополонених, які, як стверджується, загинули внаслідок аварії літака Іл-76 у Бєлгородській області. Однак, Москва досі не дала жодної відповіді на ці запити.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, 1 березня уповноважена із прав людини РФ Тетяна Москалькова заявила, що Росія готова передати Україні тіла нібито загиблих під час катастрофи Іл-76. Згодом уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що щодо передачі тіл нібито загиблих під час падіння Іл-76 буде комунікація з РФ. 9 грудня російська омбудсменка Тетяна Москалькова запевнила, що Росія нібито передала Україні тіла військовополонених, які, як наполягає російська сторона, загинули під час падіння Іл-76 у Бєлгородській області 24 січня 2024 року. Лубінець своєю чергою заявив, що Україні передали останки загиблих, які нібито перебували на борту Іл-76. Триває ідентифікація.

Читайте також