Юридичний портал

Батіг загрози навис над угорським урядом, - Мезенцева коментує перешкоди на шляху до членства в ЄС.

Народна депутатка та заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Мезенцева в інтерв'ю ведучому програми "Європейський простір" Юрію Фізеру повідомила, що Угорщина ризикує бути позбавлена права голосу та фінансової підтримки.

Цю інформацію вона озвучила в ефірі телеканалу "Еспресо".

Коли обговорюється можливе блокування самої Угорщини, справа виходить за межі простих принципів — існують суттєві зауваження щодо дотримання прав людини та порушень конституційних норм. Це викликає сумніви стосовно того, чи має Угорщина право на повноцінну участь у голосуванні або ж отримання тих самих фінансових ресурсів, що і раніше.

Якщо Угорщина дуже переймається тим, що розподіл бюджету відбуватиметься й на нових членів, то це природно. Зростає ЄС, а разом із ним і його бюджет, який наповнюють майже пів мільярда громадян, що нині становлять населення ЄС", - зауважила Мезенцева.

Заступниця голови Комітету ВР з питань інтеграції України до ЄС наголосила, що Євросоюз має стратегію "морквина і палиця" для управління такими ситуаціями, і наразі "палиця" нависла над урядом Угорщини. За її словами, Угорщину дійсно можуть позбавити права голосу та фінансування.

Подібні елементи вже використовувалися у контексті Польщі. Ми вже пережили період головування Угорщини в Європейському Союзі, що відбулося в 2023 році. У травні це головування перейде до наших польських партнерів, які потім передадуть естафету Данії.

Дехто висловлював побоювання, що процес євроінтеграції України може зупинитися. Проте я впевнена, що виборці висловлять свою позицію і підтримають Україну. Пан Орбан не зможе це проігнорувати. Важливо зазначити, що з початку повномасштабної агресії він відвідував Москву більше десяти разів, що викликає тривогу, - підкреслює Мезенцева.

Народна депутатка також прокоментувала відкриту пропаганду з боку Угорщини, що нібито Україна позбавляє ЄС ресурсів.

"Це не відповідає дійсності. Україна не позбавляє Європейський Союз ресурсів, навпаки, вона захищає важливий проєкт, який нещодавно відзначив своє 75-річчя. Якщо Україна зупинить цю підтримку, то Європі доведеться самостійно брати на себе відповідальність за конфлікти. Багато держав не бажають цього, або ж їх населення ще не готове до таких викликів. Тож час визнати, що не ми повинні дякувати, а навпаки, наші партнери мають висловлювати вдячність, реалізуючи так звані "парасолькові проєкти", - зазначила Мезенцева.

За її словами, вперше в історії ЄС підтримує третю країну - Україну, надаючи військову допомогу.

"Ніколи раніше не було такого досвіду ані для Молдови, ані для Грузії в період агресії Російської Федерації, не кажучи вже про інші країни в контексті політики добросусідства. Тож тепер м'яч на нашій стороні, і ми продовжимо нашу діяльність. Нещодавно австрійські парламентарі, які відвідали Київ та Харків, оголосили про намір поїхати до Будапешта, щоб вже там займатися своєю справою. Вони підтримують нас у боротьбі за справедливість, міжнародне право та права людини. Саме на цих принципах ми засновуємо нашу парламентську діяльність та державну політику," - підсумувала Мезенцева.

Читайте також