Байден та Сі Цзіньпін зустрінуться в Перу, де обговорять ситуацію навколо війни в Україні та питання залучення військових з КНДР.
16 листопада в Лімі на саміті АТЕС відбудеться зустріч президентів Сполучених Штатів і Китаю, на якій обговорюватимуть важливі аспекти співпраці між країнами. У фокусі дискусії будуть військові зв'язки, підтримка Китаєм Російської Федерації, питання кібератак і дотримання прав людини.
16 листопада в Лімі, Перу, під час саміту АТЕС (Азійсько-тихоокеанського економічного співробітництва) відбудеться зустріч між президентом США Джо Байденом і лідером Китаю Сі Цзіньпіном. Цю інформацію повідомляє "Голос Америки", посилаючись на дані з Білого дому, передає УНН.
Деталі
Передбачається, що керівники держав проведуть дискусію щодо співпраці між США та Китаєм, відновлення військових зв’язків, протидії глобальній фентаніловій кризі та ризикам, пов’язаним із штучним інтелектом. Про це повідомив представник адміністрації Білого дому під час прес-конференції в середу, 13 листопада.
Президент Сполучених Штатів планує висловити свою "глибоку тривогу" щодо підтримки, яку Пекін надає російській агресії проти України, а також про розгортання військових сил Північної Кореї для допомоги Росії, зазначив чиновник. Він також підкреслить свою "постійно присутню стурбованість" щодо "несправедливих торгових практик та неринкової економічної політики" Китаю, які завдають шкоди американським працівникам.
Представник влади зазначив, що під час зустрічі Байден підніме питання участі Китаю у кібератаках на важливі цивільні об'єкти США, а також зростання військової активності Китаю в регіоні Тайваню та Південнокитайського моря. Крім того, він акцентує увагу на необхідності дотримання прав людини.
Ця зустріч, ймовірно, стане останньою між Байденом і Сі перед тим, як у січні 2025 року в США на посаду президента повернеться Дональд Трамп.
Давайте включимо.
Новообраний президент вже номінував затятих критиків Китаю на ключові зовнішньополітичні посади, що може призвести до більш конфронтаційної позиції США щодо Пекіна. Серед них - конгресмен-республіканець Майк Волц на посаду радника президента з нацбезпеки та сенатор Марко Рубіо на посаду державного секретаря.
Відповідаючи на запитання журналістів Голосу Америки, високопосадовець зазначив, що незалежно від рішень, які ухвалить наступна адміністрація президента США, їй необхідно буде знайти ефективні способи для налагодження "складних і напружених відносин" між США і Китаєм.
"росія, проблеми у (Тайванській) протоці, Південнокитайське море та кіберсфера - це питання, про які наступна адміністрація повинна буде ретельно подумати, тому що це сфери глибоких політичних розбіжностей з Китаєм, і я не очікую, що вони зникнуть", - сказав він у розмові з журналістами.
Лідер КНР Сі Цзіньпін також, ймовірно, передбачає зміни в політиці з новою адміністрацією президента США, зокрема, чи виконає Дональд Трампа обіцянки запровадити високі тарифи на всі китайські товари.