Юридичний портал

На зустрічі в Перу Байден і Сі Цзіньпін розглянуть питання війни в Україні та участь військових з Північної Кореї.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден та голова Китаю Сі Цзіньпін проведуть зустріч 16 листопада під час саміту АТЕС (Азійсько-тихоокеанське економічне співробітництво), який відбудеться в Лімі, Перу. Цю інформацію озвучили в Білому домі.

Високопосадовець Білого дому повідомив журналістам у середу, 13 листопада, що лідери держав планують обговорити співпрацю між США та Китаєм, відновлення військових контактів, боротьбу з глобальною кризою, пов'язаною з фентанілом, а також ризики, пов'язані з штучним інтелектом.

Президент Сполучених Штатів має намір висловити свою "глибоку стурбованість" з приводу підтримки, яку Пекін надає російській агресії проти України, а також щодо участі північнокорейських військових на користь Росії, повідомив чиновник. Він також зазначив, що Байден знову підкреслить свою "тривалу занепокоєність" стосовно "несправедливої торговельної політики та неринкових економічних практик" Китаю, які негативно впливають на американських працівників.

Чиновник додав, що Байден порушить питання причетності Китаю до кібератак на критичну цивільну інфраструктуру США, а також активізацію військової діяльності Пекіна навколо Тайваню та в Південнокитайському морі, він також говоритиме про важливість поваги до прав людини.

Ця зустріч, ймовірно, стане останньою між Байденом і Сі перед приходом Дональда Трампа до влади в США у січні 2025 року.

Новий президент вже призначив на важливі посади у сфері зовнішньої політики відомих критиків Китаю, що може відкрити шлях до більш агресивного підходу США стосовно Пекіна. Серед цих призначень - республіканець Майк Волц, який стане радником президента з національної безпеки, а також сенатор Марко Рубіо, якого обрано на посаду державного секретаря.

Відповідаючи на запитання журналістів Голосу Америки, високопосадовець зазначив, що незалежно від рішень, які ухвалить нова адміністрація президента США, їй слід знайти механізм для врегулювання "напружених і складних взаємин" між США та Китаєм.

"Росія, ситуація в [Тайванській] протоці, Південнокитайське море та кібернетична сфера – це теми, які новій адміністрації потрібно буде уважно розглянути, оскільки вони відображають суттєві політичні суперечки з Китаєм, і я не вважаю, що ці проблеми вирішаться найближчим часом", - зазначив він під час бесіди з журналістами.

Лідер КНР Сі Цзіньпін також, ймовірно, передбачає зміни в політиці з новою адміністрацією президента США, зокрема, чи виконає Дональд Трампа обіцянки запровадити високі тарифи на всі китайські товари.

Читайте також