"Безжальні митні збори США". Гонконг знайшов спосіб реагування на торгові тарифи, введені Трампом.

Гонконг підпише більше угод про вільну торгівлю, щоб диверсифікувати ризики на тлі глобальної торгової війни.
Торговельна війна виникла внаслідок "жорстоких" митних заходів США, які загрожують глобальному економічному та торговельному балансі. Таку думку висловив лідер адміністрації Гонконгу Джон Лі, як повідомляє агентство Reuters.
"США більше не дотримуються основ вільної торгівлі, довільно порушуючи міжнародні норми світової торгівлі, а їхня жорстка позиція шкодить глобальній та багатосторонній торгівлі," -- заявив Лі, на якого США наклали санкції у 2020 році за його участь у репресіях щодо прав людини в Гонконзі.
Гонконг, будучи глобальним торговим хабом, у найближчій перспективі зазнає негативного впливу від американських мит. Проте Лі зазначив, що місто залишиться відкритим портом і не має наміру вводити аналогічні мита проти США у найближчому майбутньому.
Торгові збори США, встановлені проти Китаю, також поширюються на Гонконг, оскільки Вашингтон більше не визнає його окремою торговою одиницею.
Лі сказав, що Гонконг прагнутиме зміцнювати торговельні та ділові зв'язки в інших місцях, включно з більшою кількістю угод про вільну торгівлю в таких регіонах, як Південно-Східна Азія та Близький Схід. Нові торгові представництва Гонконгу також буде створено в Єгипті, Туреччині та Камбоджі, додав він.
Він також зазначив, що Гонконг проводить переговори про укладення інвестиційних угод із Саудівською Аравією, Бангладеш та Перу.
"Ми плануємо використовувати ключову глобальну тенденцію географічної диверсифікації, активно залучаючи іноземні компанії та інвестиції до Гонконгу, оскільки це місто пропонує інвесторам надійність і стабільність," — зазначив Лі.
Згідно з інформацією, 9 квітня Китай вирішив вжити відповідних кроків у відповідь на нові мита, введені президентом Дональдом Трампом, які досягли 104%. У результаті Пекін оголосив про підвищення мит на товари з США до 84%.
2 квітня Дональд Трамп оголосив про запровадження нових торгових тарифів на товари з майже всіх країн світу.
Новий тариф для Китаю склав 34%, але з урахуванням 20% мита, запровадженого в березні через підозри щодо ролі КНР у постачанні фентанілу в США, загальна ставка мит для Китаю досягла 54%.
У відповідь на дії США, 4 квітня Китай ввів 34% мито на всі імпортовані товари з Америки. Крім того, країна оголосила про впровадження експортних обмежень на сім типів рідкісноземельних металів, які необхідні для виробництва високотехнологічної продукції, зокрема комп'ютерних чипів. Серед них виділяються гадоліній та ітрій.