Фальш, корупційні схеми та нехтування інтересами громадян: журналісти висвітлили ключові невдачі омбудсмена Дмитра Лубінця.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зазнав значної критики через регулярне заперечення своїх власних висловлювань, відсутність відкритого спілкування та явне нехтування зверненнями громадян.
Згідно з інформацією від засобів масової інформації, коментарі на його офіційному Telegram-каналі зачинені, а у Facebook він повністю не реагує на звернення українських користувачів.
І це лише початок великого відкриття.
Журналісти стверджують: Лубінець не просто ухиляється від діалогу з громадянами, він систематично вводить їх в оману -- публічно поширює неперевірену інформацію, а згодом поспіхом її спростовує.
В окремих випадках його заяви ставили під загрозу репутацію постраждалих і шкодили самій ідеї захисту прав людини.
Ще один гучний скандал -- кадрова політика омбудсмена. За даними журналістських розслідувань, Лубінець призначив керівником свого Секретаріату Івана Вервейка -- особу з "неоднозначною" репутацією та сумнівним минулим.
"Як пошепки розповідають співробітники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, більшість підлеглих Лубінця (понад 150 осіб) щомісяця зі своєї зарплатні повертає Вервейку фіксовану суму -- від 5 тис. грн (стільки має "внести в касу" головний спеціаліст) до 50 тис. грн (це -- такса для радників Лубінця)", -- пишуть журналісти.
Згідно з їхніми оцінками, з грудня 2023 року Вервейко, вважається, що "додав" Лубінцю 20 мільйонів гривень.