Юридичний портал

Велика Британія запровадила нові санкції проти чотирьох високопосадовців силових структур Грузії.

Велика Британія наклала санкції ще на чотирьох високопосадовців Грузії з силового блоку за їхню роль у дозволі серйозних порушень прав людини у відповідь на законні протести в Грузії з 2024 року.

Про це йдеться у пресрелізі британського уряду, передає Укрінформ.

Сьогоднішні санкції, введені Великою Британією, є доповненням до раніше запроваджених обмежень проти п'яти грузинських чиновників, які були оголошені в грудні. Ці заходи стали відповіддю на їхню участь у насильницьких актах проти протестувальників, журналістів і опозиційних сил після ухвалення урядом рішення про призупинення євроінтеграційного курсу Грузії, що є важливою складовою її конституційних зобов'язань.

До списку санкцій були включені: генеральний прокурор Грузії Георгій Габіташвілі, перший заступник міністра внутрішніх справ Грузії Шалва Бедоідзе, заступник голови департаменту спеціальних операцій МВС Мірза Кезевадзе, а також керівник спеціальної слідчої служби Карло Кацитадзе.

Вказується, що вжиті обмеження передбачають заборону на в'їзд до Великої Британії для всіх чотирьох осіб, а також блокування їхніх активів.

Сцени жорстокого насильства проти протестувальників, журналістів та опозиціонерів у Грузії справді вразили. Більше ніж 100 днів тому влада не змогла притягнути до відповідальності винних, порушуючи обіцянки "Грузинської мрії" щодо забезпечення демократичного майбутнього для своїх громадян. Наші санкції свідчать про те, що Сполучене Королівство не змириться з такою явною відсутністю відповідальності з боку чиновників, і ми продовжимо вивчати всі можливі варіанти (обмежувальних заходів - ред.), поки Грузія не змінить свій курс, - зазначив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.

Він зазначив, що Велика Британія стоїть на стороні грузинського народу та його конституційного права на основні свободи, а також підтримує його прагнення до європейської інтеграції.

Згідно з повідомленнями Укрінформу, великі акції протесту розпочалися 28 листопада 2024 року після того, як уряд "Грузинської мрії" ухвалив рішення призупинити переговори щодо вступу до Європейського Союзу. В перші два тижні протестів правоохоронні органи неодноразово застосовували силу, використовуючи сльозогінний газ і водомети проти мітингувальників. Однак зараз протестуючі стикаються з масованими штрафами за порушення правил проведення зборів, зокрема за незаконне блокування доріг, дрібні правопорушення та непокору вимогам поліції.

Кілька країн, включаючи США, Німеччину, Великобританію, балтійські держави, Чехію та Україну, ввели санкції проти ряду високопосадовців "Грузинської мрії".

Читайте також