Брюссель працює над найбільш жорстким 17-м пакетом санкцій у відношенні до Кремля.

У столиці Бельгії активно готуються до запровадження нових санкцій проти Кремля. Європейський Союз оголосив про запуск вже сімнадцятого пакету обмежувальних заходів, заявивши, що цього разу він буде не просто символічним, а справді відчутним. Коли і за які дії Москва отримає нові "санкційні удари" - про це детальніше розповість Юрій Куций.
Європейський Союз готує новий пакет санкцій проти Росії. У Брюсселі оголосили, що 20 травня буде затверджено 17-й пакет обмежувальних заходів, який охоплює чотири ключові сфери: агресію щодо України, порушення прав людини, гібридні війни та застосування хімічної зброї. Цей удар має бути комплексним, цілеспрямованим і завдавати відчутного болю.
Урсула фон дер Ляєн, голова Європейської комісії:
Президент України Володимир Зеленський був готовий до переговорів, в той час як президент Росії Володимир Путін виявився неготовим. Це яскраво демонструє його справжнє ставлення: Путін не прагне до миру. Тому ми продовжуємо посилювати тиск. Саме з цією метою ми займаємося розробкою нових санкцій.
До них увійде понад 130 окремих заборон, зокрема проти російського військово-промислового комплексу і так званого "тіньового флоту". А ще постраждають постачальники заборонених товарів із третіх країн та поширювачі кремлівської брехні. Загалом до 17-го пакета санкцій додали 75 нових компаній і фізичних осіб. А ще 200 суден, які допомагають обходити нафтові обмеження. Загалом у чорному списку ЄС уже понад 2500 імен та понад 300 суден.
І це далеко не фінал. Європейська комісія вже працює над 18-м пакетом санкцій.
Урсула фон дер Ляєн, голова Європейської комісії:
Ми готові зробити ще більше, щоб спонукати путіна до переговорів. Багато наших доповідачів акцентували на цьому увагу. Ця війна повинна завершитися. Джорджія Мелоні, ти це зазначила, Кір Стармер, ти теж. Володимир Зеленський, разом із багатьма іншими, описав емоційні гірки, які ми всі пережили останніми днями. Щоб не залишилось жодних сумнівів — ми прагнемо миру. Тому вже працюємо над новим пакетом санкцій.
На даний момент деталі перебувають на стадії обговорення, але деякі з них вже були озвучені головою Єврокомісії.
Урсула фон дер Ляєн, голова Європейської комісії:
Ключові аспекти включають: введення санкцій проти "Північного потоку-1" та "Північного потоку-2", нові обмеження для суден, що належать до так званого "тіньового флоту" росії, зниження цінової межі на російську нафту, а також посилення тиску на фінансову інфраструктуру рф. Ми прагнемо миру і готові серйозно працювати над цим питанням.
Тиск Євросоюзу на Москву продовжує зростати. Навпаки, він стає ще більш інтенсивним. У Брюсселі зазначають, що у відносинах з Кремлем найбільш дієвими є не лише дипломатичні зусилля, а й послідовні та цілеспрямовані санкції.