"Зеленський вказав на єдину країну, що перешкоджає вступу України до ЄС, заявивши: 'Вона звертатиме увагу на політику США'."
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що єдина країна, яка перешкоджає європейській інтеграції України, - це Угорщина. Він підкреслив, що всі інші держави-члени Європейського Союзу та Сполучені Штати Америки виступають на підтримку вступу України до ЄС, тоді як Будапешт займає позицію протидії.
Цю інформацію озвучив президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції з журналістами, як повідомляє кореспондент OBOZ.UA. Він вважає, що Угорщина буде орієнтуватися на позицію Сполучених Штатів.
"Що стосується Європейського Союзу: рішення щодо членства України в ЄС блокує одна країна. Ця країна - Угорщина. Я знаю, і це знають наші американські партнери, що кінцевою угодою закінчення війни, безумовно, будуть гарантії, серед яких економічні гарантії. Пункт №1 економічних гарантій для України - членство в ЄС. Без альтернатив і без обговорення. Ні США, ні члени Європейського Союзу, які також про це знають, ніхто не проти. Всі підтримують це, крім однієї країни. Я думаю, що Угорщина буде дивитись на політику США", - сказав глава держави.
Він також наголосив, що після завершення війни і США, і Європа, зокрема Німеччина, активно вкладатимуть кошти у відбудову України.
"Я впевнений, що після закінчення війни Америка дуже зацікавлена у відбудові України. Європа дуже зацікавлена у відбудові, Німеччина особливо", - зазначив Зеленський.
Слід підкреслити, що Угорщина не раз вдавалася до свого права вето, аби перешкоджати ухваленню рішень Європейського Союзу, що стосуються України. У лютому вона зупинила ініціацію переговорів про приєднання України до ЄС, висунувши вимогу щодо розробки окремого плану для захисту національних меншин.
А на початку січня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто пригрозив заблокувати євроінтеграцію України через припинення транзиту російського газу. Це сталося саме в той момент, коли Україна та ЄС готувалися до початку практичної фази переговорів.
Для старту цих переговорів необхідно відкрити кластер "Засадничі питання" (Fundamentals), що передбачає узгодження з Брюсселем двох "дорожніх карт" - щодо верховенства права (зокрема прав людини) та реформи держуправління. Від їх виконання залежить загальний прогрес у переговорах щодо вступу України до ЄС.
Проте Будапешт висунув нові вимоги, які виходять за межі звичайної процедури, зокрема щодо забезпечення прав національних меншин. Це призвело до блокування відкриття кластеру Fundamentals, що ускладнює подальші дії та фактично гальмує процес євроінтеграції України.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна висловився до Європейського Союзу з ініціативою призупинити голосування Угорщини в Раді ЄС. Це рішення він обґрунтував постійною опозицією Угорщини до спільних інтересів Європи. Тсахкна наголосив, що дії Будапешта суттєво загрожують єдності та безпеці ЄС, що вимагає невідкладних дій.
Європейський Союз зробив компроміс на користь Угорщини, внаслідок чого країна погодилася не виступати проти продовження ряду санкцій проти Росії. В іншому випадку існувала загроза розблокування величезних сум російських активів, що оцінюються в десятки мільярдів євро.
Як повідомляв OBOZ.UA, за останні три роки Угорщина перетворила процес продовження санкцій на інструмент торгу, неодноразово домагаючись виключення окремих осіб зі списку. Додаткову впевненість в успіху свого плану Будапешт міг отримати на тлі сигналів від Дональда Трампа про можливе скасування санкцій проти Росії, якщо вона піде на укладання мирної угоди.