Юридичний портал

"Бусифікація є порушенням прав людини": у Верховній Раді виступили з заявою на підтримку законності.

Там підкреслили, що необхідно знайти альтернативні способи вирішення цієї проблеми.

Новий закон про мобілізацію суттєво покращив військовий облік, активізував оновлення реєстрів та запровадив цифрові практики. Проте практика примусового затримання людей на вулицях продовжує завдавати шкоди іміджу держави.

Офіційний акаунт Верховної Ради України в Facebook розмістив заяву з цього приводу. У коментарі до інтерв'ю, проведеного головою Комітету ВР з національної безпеки, оборони та розвідки Олександром Завітневичем для BBC, було підкреслено, що так звана "бусифікація" є порушенням прав людини.

За словами парламентаря, армії необхідна підтримка суспільства, яка неможлива без прозорості, дотримання закону та поваги до гідності кожного. Він наголосив, що держава має гарантувати право військовозобов'язаних обирати підрозділ для служби, а не змушувати силоміць.

"На мою думку, я відверто ненавиджу цю практику (бусифікацію -- ред.). Як тільки ми стикаємося з цим у медіа, зазвичай це Facebook або Instagram, де люди публікують відповідні матеріали, ми негайно реагуємо, звертаючись спочатку до обласного ТЦК або до Генерального штабу в Києві. Вони визнають цю проблему на всіх зустрічах, повірте, адже ми постійно збираємося і обговорюємо це питання. Керівники, які беруть участь у цих нарадах, зазвичай підкреслюють, що вони проти бусифікації та регулярно проводять роз'яснювальну роботу", - підкреслив Завітневич.

За словами представника влади, основними причинами широкого впровадження рейдів із затриманнями є нестача кадрів, недостатнє фінансування, перевантаженість судової системи та недоліки в правовій культурі. Він акцентував увагу на необхідності держави зосередитися на розвитку рекрутингових центрів, покращенні інформаційних послуг та активізації співпраці між усіма гілками влади – від територіальних центрів комплектування до органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, що У місті Татарбунари на Одещині стався резонансний інцидент за участі поліції, цивільних та представників ТЦК. Співробітниця поліції, перебуваючи за кермом службового авто, на пішохідному переході збила семирічну дівчинку. Вже наступного дня батька постраждалої дитини, який був свідком аварії, доставили до територіального центру комплектування.

Читайте також