Юридичний портал

"Це має вирішальне значення для безпеки Європи": Зеленський звернувся до ЄС з проханням захистити себе від деструктивних спроб і не дозволити Росії досягти успіху. Відео

Європейський Союз повинен оберігати себе від тих, хто прагне його дестабілізувати. Це стосується не лише зовнішніх загроз, таких як російська агресія, але й внутрішніх противників — тих, хто намагається замінити єдність розколом, а співчуття — холодним бездушшям, орієнтуючи увагу лише на власні інтереси.

Про це європейським політикам нагадав президент Володимир Зеленський. У четвер, 3 липня, він виступив до учасників гала-вечері з нагоди початку данського головування в Раді ЄС. Відео промови опубліковане на YouTube-каналі ОП України.

Спочатку він висловив вітання Данії та всім союзникам з Європи. Президент сподівається, що період, коли Данія буде головувати в Раді ЄС, стане епохою рішучих і вагомих рішень, а також передбачуваних дій.

"Передбачуваність стала рідкістю в наші дні. Але Данія - це країна, яка не залишає місця для сумнівів. Це країна й народ, на які ми можемо покластися. Данія приносить відчуття передбачуваності. Ви дотримуєте своїх обіцянок, і разом ми досягаємо значних результатів. Дякую вам за це", - ще раз подякував він.

Зеленський зауважив, що навіть у символічні дні, такі початок головування, "ми не зупиняємося на символізмі, а ухвалюємо реальні рішення". Це вкрай важливо, підкреслив він.

"Ми обговорювали важливість ліквідації фінансових прогалин у сфері оборони. Наша мета - досягти реальних результатів у спільних оборонних ініціативах. Ми готуємо всі необхідні умови, щоб Європейський Союз міг виконати свої зобов’язання. Україна готова - готова до відкриття нових переговорних кластерів, готова просуватися вперед у діалозі та готова до рішень, вигідних для обох сторін", - підкреслив президент, наголошуючи на прагненні нашої країни стати частиною Європейського Союзу.

Він розповів, що в Данії подякував і вручив нагороду 11-річному хлопчику Єнсу, котрий організував волонтерський розпродаж виготовлених власноруч великодніх прикрас, аби допомогти українським дітям.

Прагнення надавати допомогу і підтримувати один одного, не залишаючись байдужими в умовах війни, є надзвичайно потужним сигналом. Це почуття солідарності є фундаментом, на якому побудовано Європейський Союз.

"Ми єдині. І працюємо разом. Наша Європа потребує ЄС для взаємної підтримки, колективного захисту та тих цінностей, які щодня втілюють мільйони європейців: співчуття, щирість і прагнення допомогти тим, хто цього потребує, навіть якщо вони знаходяться далеко від нас. Не можна забувати про це. Всі наші європейські інституції, угоди та співпраця заради безпеки ґрунтуються на одній основі: європейці дбають одне про одного і діють як справжні люди", - зазначив Зеленський.

"Ось чому нам потрібен Європейський Союз. І ось чому ми повинні захищати Європу - не тільки від зовнішніх ворогів, а й від тих, хто всередині намагається замінити солідарність розбратом, а співчуття - холодною байдужістю до всіх, окрім самих себе", - додав він.

У зв'язку з цим Зеленський звернувся до політиків з проханням активізувати свої зусилля. "Наступні шість місяців, коли Данія очолюватиме ЄС, пройдуть дуже швидко - час завжди минає непомітно. Найголовніше, щоб ми досягли тих цілей, які дійсно важливі для всіх нас", - наголосив президент.

По-перше, необхідно забезпечити безпеку Європейського Союзу від дій осіб, які прагнуть підірвати його єдність, часто керуючись особистими інтересами або корупційними прагненнями.

"Європейський Союз повинен залишатися потужним, оскільки він надає підтримку кожній країні Європи в умовах глобальної конкуренції. Крім того, ЄС зобов'язаний виконувати свої обіцянки, зокрема в питаннях розширення. Я оптимістично ставлюсь до того, що під час головування Данії процес переговорів щодо вступу України до ЄС просунеться, і нарешті будуть відкриті кластери," - поділився він своїми сподіваннями.

"По-друге, ми всі розуміємо, що Росія - це не просто небезпечний сусід. Це й так очевидно. Вона - дещо більш цілеспрямоване: це антиєвропейський проєкт. Усі в Європі чітко це бачать - Росія інвестує в усе, що суперечить нашому європейському способу життя. Саме тому ми не маємо дозволити їй перемогти - ні в цій війні, ні в будь-якій частині нашого майбутнього", - впевнений Зеленський.

Необхідно ввести більш жорсткі санкції проти агресора та забезпечити постійну підтримку українських військових. Крім того, важливо розвивати європейську оборонну промисловість, щоб Російська Федерація не випереджала нас у жодному аспекті. Усі ці заходи є надзвичайно важливими для забезпечення безпеки Європи, наголосив президент України.

"Ми повинні продовжувати чинити тиск на Росію, аби вона зупинила війну, поважала своїх сусідів і обрала шлях миру. Поки Росія отримує значні доходи від продажу нафти, вона буде й надалі вести бойові дії. Саме тому необхідно запровадити жорсткі обмеження цін. Якщо Росія продовжує знаходити можливості для придбання комплектуючих та обладнання для озброєння, вона не зупиниться у своїх діях. Тому нам слід повністю заборонити всі поставки до Росії будь-якої продукції, що використовується або може бути використана для виробництва зброї", - наголосив Зеленський.

Він переконаний, що створення ефективної міжнародної платформи для моніторингу експорту товарів подвійного призначення стане одним із важливих досягнень данського головування.

"Ми повинні відібрати фінансові ресурси у Путіна та його прибічників. Поки російські банки мають можливість функціонувати в Європі та інших важливих регіонах світу, Москва не залишає спроб уникнути дипломатичних зусиль. Нам необхідно створити умови, щоб Росія знову сіла за стіл переговорів," - зазначив Зеленський.

По-третє, необхідно докласти максимум зусиль для підтримки надійних відносин між Європою та Сполученими Штатами.

"Так, Європа повинна більше покладатися на себе, особливо в питаннях оборони й захисту наших людей. Але завжди краще бути в союзі, ніж у розбіжностях. Тому наступні шість місяців повинні принести реальний прогрес для захисту наших партнерських відносин і зміцнення нашої співпраці", - заявив глава держави.

Промову він закінчив тим, що висловив упевненість у силі ЕС. "Хоч би що хто казав, Європа є та залишатиметься одним із найсильніших гравців у світі й лідером у сфері прав людини. Європа також має стати глобальним лідером у сфері технологій, особливо оборонних технологій. Це ключова мета. І найголовніше - Європа повинна бути континентом миру. Використаймо наступні шість місяців, щоб ухвалити правильні рішення - передусім для цього", - підсумував президент України.

Як писав OBOZ.UA, прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен виступила за те, щоб Європа закрила прогалини у військовій підтримці України після призупинення поставок ракет від Сполучених Штатів. Також вона закликала більше тиснути на Російську Федерацію, вводячи більше санкцій.

Читайте також