Юридичний портал

Кількість дітей, які загинули в Україні, продовжує зростати - ЮНІСЕФ.

За останні три місяці кількість дітей, які загинули або були поранені, збільшилася у три рази порівняно з попереднім періодом.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні оприлюднила дані, які свідчать про значне зростання дитячих жертв через війну, а також про зростання ризиків для дітей, які поєднують онлайн-вплив зі смертельними наслідками у житті. Про це повідомляє у суботу, 5 липня Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Згідно з офіційними даними, з 1 березня по 31 травня 2025 року в Україні загинуло або отримало травми 222 дитини. Цей показник у три рази перевищує кількість постраждалих за попередній квартал, коли було зареєстровано 73 випадки поранень і смертей серед дітей. Найбільше випадків сталося у квітні - 97 дітей, що стало найвищим місячним показником з червня 2022 року.

"Знищення та пошкодження медичних закладів, навчальних закладів, а також інфраструктури водопостачання і електропостачання, поряд з відсутністю безпечних місць для дитячих ігор, суттєво негативно впливають на життя дітей як у теперішньому, так і в майбутньому. Крім того, активні бойові дії на північному сході та сході країни викликають масове переміщення населення та збільшення гуманітарних потреб, що включає необхідність у фінансовій допомозі, товарах першої необхідності, а також у підтримці психічного здоров'я, психосоціальної допомоги та загальної підтримки дітей", - зазначено в повідомленні організації.

У ЮНІСЕФ підкреслили, що особливо турбує залучення дітей через інтернет до військових дій, атак на військові установки, диверсій або збору інформації, що створює ризики для їхньої безпеки та добробуту.

"Мова йде про залучення підлітків до виконання диверсійних акцій та розвідувальної діяльності під впливом онлайн-ресурсів. Внаслідок цих дій загинуло щонайменше двоє молодих людей, а один отримав поранення. Як повідомляють українські правоохоронці, було затримано 103 дітей, з яких 91 — хлопці та 12 — дівчата; при цьому щонайменше семеро з них наразі знаходяться в установах, що обмежують свободу", — повідомила Моніторингова місія ООН.

Регіональний директор ЮНІСЕФ для Європи та Центральної Азії, Регина Де Домінічіс, зазначила, що становище стало надзвичайно тривожним: усі сфери життя дітей опинились під значною загрозою — від їхньої безпеки та здоров'я до доступу до освіти і психологічного добробуту.

У ЮНІСЕФ підкреслили, що діти, які опинилися в збройних конфліктах, мають сприйматися лише як жертви, а не як злочинці. Організація закликає державні органи забезпечити дітям можливість отримання правосуддя, що враховує їхні потреби, а також доступ до програм відновлення та соціальної підтримки.

Кожна п'ята дитина в Україні втратила родича через війну - ЮНІСЕФ

Читайте також