Юридичний портал

Депутат Верховної Ради повідомив, що на території, які опинилися під окупацією, повернулися 150 тисяч переселенців, і близько половини з них обрали Маріуполь як своє місце повернення.

Одна з причин полягає в обмеженій підтримці з боку держави.

На території, які були окуповані Росією, повернулися приблизно 150 тисяч внутрішніх переселенців, з яких від 67 до 70 тисяч оселилися в Маріуполі. Цю інформацію озвучив Максим Ткаченко, депутат Верховної Ради та член комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, в інтерв’ю агентству "Укрінформ".

Він повідомив, що приблизно 200 тисяч жителів покинули зруйнований російськими військами Маріуполь. Однак, вже близько третини з них повернулися назад до окупованого міста.

"За підрахунками, це приблизно 67-70 тисяч осіб. На мою думку, це жахливі цифри", -- заявив Ткаченко.

За його словами, ті переселенці, які повернулися під контроль окупантів, не змогли налагодити нове життя на територіях, що підпорядковані українському уряду. Зокрема, державна підтримка в аспектах працевлаштування та житла виявилася недостатньою. Роботодавці ставляться до них з недовірою та пропонують лише малоприбуткові вакансії.

Ткаченко зазначив, що існує "певна форма дискримінації трудових мігрантів" на ринку праці. Він підкреслив, що заробітки переселенців зазвичай не перевищують 8-12 тисяч гривень, тоді як оренда житла у відносно безпечних регіонах країни стартує з 10 тисяч.

"Коли внутрішньо переміщені особи починають працювати, вони позбавляються можливості отримувати державні виплати, які компенсують витрати на оренду житла. Ці виплати складають приблизно 2000 грн на місяць для дорослих та 3000 грн для дітей і осіб з інвалідністю. Водночас, кількість безкоштовних місць з прийнятними умовами проживання є вкрай обмеженою," – зазначив депутат.

Раніше Тарас Мельничук, представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді, повідомляв, що в Україні особи, які були змушені залишити свої домівки, отримуватимуть субсидії для покриття витрат на оренду житла. Ця програма буде реалізована протягом найближчих двох років у Чернігівській, Харківській, Донецькій, Луганській, Херсонській, Дніпропетровській, Сумській, Миколаївській та Запорізькій областях — регіонах, де відбувалися або тривають активні бойові дії, а також в тих, що наразі підпадають під тимчасову окупацію.

Читайте також