Юридичний портал

Державний департамент США дав вказівку своїм дипломатам утримуватися від висловлювань стосовно прозорості виборів в інших країнах.

Америка проголосила амністію для автократичних режимів і диктаторських урядів.

Державний секретар США Марко Рубіо надав вказівку американським дипломатам у різних країнах утримуватися від висловлювань щодо прозорості виборів, які організовуються іноземними урядами.

Згідно з інформацією Reuters, яка базується на внутрішньому документі Державного департаменту, з яким ознайомилося агентство.

Це істотний відхід від звичного підходу Вашингтона до підтримки вільних і справедливих виборів в інших країнах.

У повідомленні, надісланому всім дипломатичним представництвам США через внутрішній канал Державного департаменту 17 липня, зазначається, що відомство більше не буде робити заяв або публікацій у соціальних мережах, що стосуються виборів в інших країнах, за умови, що не виникне "чіткої та вагомої" зовнішньої політичної зацікавленості.

"У випадку коментування виборів в інших країнах, важливо, щоб наше повідомлення було лаконічним і акцентувало увагу на вітаннях для кандидата, який переміг, а також, якщо це доцільно, на спільних зовнішньополітичних інтересах... Варто утриматися від будь-яких коментарів щодо чесності, цілісності виборчого процесу, його легітимності чи демократичних принципів даної країни", - йдеться в записці.

У документі також зазначається, що всі повідомлення, які стосуються виборів, мають надходити або від держсекретаря, або від прес-секретаря Державного департаменту. При цьому американським дипломатам забороняється робити подібні коментарі без чіткого погодження з керівництвом відомства.

У документі, зокрема, згадується виступ президента США Дональда Трампа 13 травня в Ер-Ріяді, під час якого він висловив критику на адресу так званих "західних інтервентів", що намагаються вказувати лідерам Близького Сходу, як їм "управляти своїми справами". Трамп підкреслив, що Вашингтон більше не планує діяти в такому руслі і має намір встановити партнерські відносини.

Відповідаючи на запит щодо записки, представник Державного департаменту в коментарі для Reuters підкреслив кілька аспектів директиви, зазначивши, що цей підхід гармонізується з акцентом адміністрації президента США на "національному суверенітеті".

США традиційно вважають захист прав людини, демократичні цінності та свободу преси важливими складовими своєї зовнішньої політики. Однак критики не раз зазначали, що Вашингтон застосовує подвійні стандарти у своїй взаємодії з союзниками.

Читайте також