Юридичний портал

Державний департамент США ініціював масштабне зменшення кількості працівників.

Адміністрація Дональда Трампа вважає, що скорочення штату зробить Держдеп "більш гнучким й ефективним"

Державний департамент США розпочав масові звільнення своїх співробітників у межах реорганізації, оголошеної президентом Дональдом Трампом. Про це повідомило агентство Associated Press в суботу, 12 липня.

За інформацією анонімного високопосадовця, департамент розпочав процес надсилання повідомлень про звільнення 1 107 державних службовців та 246 працівникам дипломатичної служби.

У повідомленнях йдеться про те, що деякі посади будуть "оптимізовані", внаслідок чого працівники позбудуться доступу до штаб-квартири Державного департаменту у Вашингтоні, а також до своїх електронних скриньок та спільних ресурсів, зазначає AP.

Відповідно до внутрішніх документів міністерства, працівники дипломатичної служби, які отримали електронні сповіщення про звільнення, будуть автоматично переведені в адміністративну відпустку терміном на 120 днів, після чого їхня робота буде офіційно припинена. Для більшості державних службовців термін звільнення встановлений на рівні 60 днів.

За даними видання, хоча президент США Дональд Трамп, державний секретар Марко Рубіо та їхні союзники-республіканці схвалюють ці скорочення як назрілі та необхідні для того, щоб зробити відомство "більш гнучким й ефективним", їхні дії різко критикують чинні й колишні дипломати, які стверджують, що такі зміни послаблять вплив США та їхню здатність протистояти загрозам за кордоном.

Слід зазначити, що ще в травні Державний департамент США проінформував конгрес про свої плани щодо реорганізації структури відомства. Передбачалося, що зміни охоплять понад 300 бюро та офісів, які, згідно з оцінками Держдепу, займаються "незрозумілою або повторювальною діяльністю".

У листі також ішлося про те, що реорганізація має на меті ліквідувати програми, які стосуються біженців та імміграції, а також прав людини й просування демократії. На думку адміністрації Трампа, ці програми стали "ідеологічно заангажованими та несумісними з її пріоритетами й політикою".

До слова, у квітні держсекретар США Марко Рубіо закрив відділ протидії іноземним інформаційним маніпуляціям і втручанням (R/FIMI), що діяв при Державному департаменті США та відігравав важливу роль у боротьбі з російською та китайською дезінформацією. Водночас за словами Рубіо, R/FIMI обходився американським платникам податків у понад 50 млн доларів щороку, і "витрачав мільйони доларів на активне стишування і цензуру голосів американців".

Читайте також