Юридичний портал

Чимало делегатів залишили засідання Ради ООН з прав людини в момент, коли виступала Росія.

Серед делегатів, які залишили засідання, - посли Франції, Німеччини та Великої Британії.

"Наша підтримка України є непорушною. Ми хочемо бачити справедливий і міцний мир відповідно до Статуту ООН і міжнародного права. Без України не може бути миру. Україна має бути за столом переговорів", - сказав журналістам посол Великої Британії в ООН і Світовій організації торгівлі Саймон Менлі.

Позиція США в Раді з прав людини досі залишається вакантною через рішення президента Дональда Трампа про вихід з цього міжнародного органу.

Під час виступу заступника міністра закордонних справ РФ Сергія Вершиніна лунали звинувачення на адресу України у "грубому порушенні фундаментальних прав людини", у нібито русофобії та дискримінації росіян.

Зазначається, що десятки країн об'єдналися на підтримку України на зустрічі ООН у Женеві у вівторок, наступного дня після того, як Рада Безпеки ООН ухвалила розроблену США резолюцію щодо річниці російсько-української війни. Захід був присвячений "опору російській агресії".

За інформацією Укрінформу, в понеділок Генеральна асамблея ООН прийняла дві резолюції — одну від України та іншу від США з європейськими поправками, які засуджують агресію з боку Росії і закликають до відновлення територіальної цілісності України.

У понеділок Рада Безпеки ООН підтримала американську резолюцію, що закликає до миру між Росією та Україною. Цей документ має той самий зміст, що і пропозиція Сполучених Штатів, яку раніше намагалися затвердити в Генеральній Асамблеї.

Читайте також