Юридичний портал

Дмитро Лубінець оприлюднив бесіду з російськими військовими, які потрапили в полон, напередодні нещодавнього обміну.

Омбудсмен підкреслив, що Україна суворо дотримується норм Женевських конвенцій.

У суботу, 8 лютого, Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, опублікував відеозапис, на якому продемонстрував російських військовополонених напередодні обміну, що відбувся 5 лютого.

Він підкреслив, що перед самим процесом обміну військовополонені розповіли про своє ставлення під час утримання в полоні. Їхні слова були цілком адекватними, проте це не виключає того факту, як вже неодноразово демонструвалося, що, потрапивши під російські відеокамери, обміняні полонені раптом починають "згадувати" про приниження та образи, які нібито зазнали.

Однак це відео слугує документальним свідченням, а військовослужбовці, що незабаром повернуться додому, поділилися своїми побажаннями щодо того, що варто було б здійснити для тих, хто опиниться в полоні.

"Публікую чергове спілкування з російськими військовополоненими перед процедурою обміну. На відео -- мій Представник з прав людини в системі органів сектору безпеки та оборони Юрій Ковбаса із колегами опитують росіян щодо того, якими були умови утримання українською стороною.

Знову підкреслюю, що Україна суворо дотримується норм Женевських конвенцій. Серед вимог російської сторони – регулярне проведення передачі листів і посилок, а також систематичні обміни військовими, які потрапили в полон, - зазначив Лубінець у своєму Телеграм-пості.

"Україна має інтерес до цих ініціатив і процесів. Тому висловлюю сподівання, що російська сторона донесе ці ж побажання до відповідних органів, і ігнорування ініціатив, які просять самі військовополонені, що знаходяться в Україні, нарешті припиниться", - зазначив він.

Нагадуємо, що родини близько 6000 українських військових, які потрапили в полон, стикаються з браком інформації про місце перебування та стан своїх рідних. Правозахисники заявляють, що їм забороняють доступ до місць утримання українських полонених.

Повертаючись на рідну землю, полонені виглядають виснаженими і часто скаржаться на відчуття голоду та пережиті тортури в російських тюрмах. Згідно з інформацією правозахисників ООН, відсутність зв'язку українських полонених із зовнішнім світом є аномальним явищем навіть під час війни.

Читайте також