Юридичний портал

Європейський Союз обдумує варіант відключення більше ніж 20 банків з Росії від системи SWIFT, згідно з інформацією Bloomberg.

Європейський Союз вивчає можливість відключення більше ніж 20 російських фінансових установ від системи SWIFT, що є світовою мережею для обміну фінансовими повідомленнями. Це рішення може бути включене до 18-го пакету санкцій, який планується проти Кремля.

За інформацією Bloomberg, яка посилається на анонімні джерела, журналісти зазначають, що ці переговори відбуваються на фоні нещодавнього ухвалення Європейським Союзом 17-го пакету санкцій проти Росії 20 травня. Цей пакет санкцій зосереджений переважно на російському тіньовому флоті нафтових танкерів.

"Хоча в Брюсселі пакет сприйняли як ознаку незмінної рішучості, він викликав критику, зокрема з боку деяких представників ЄС, які заявили, що це розмитий крок, який не відповідає необхідній терміновості", - йдеться в повідомленні.

Нові ініціативи, які перебувають на стадії обговорення, передбачають зниження максимальної ціни на експорт російської нафти країнами "Великої сімки" (G7) з 60 до приблизно 45 доларів за барель, а також введення заборони на газопроводи "Північний потік" і нових торговельних обмежень на суму близько 2,5 мільярда євро (2,84 мільярда доларів).

Наразі пропозиції розглядаються Європейською комісією у консультації з державами-членами. Санкції ЄС вимагають одноголосного схвалення всіх 27 країн, і деталі пакета ще можуть змінитися до офіційного прийняття.

За інформацією Bloomberg, даний крок має на меті подальше зменшення доходів Росії та обмеження її доступу до західних технологій, які є критично важливими для виробництва озброєнь. Запропоноване зниження максимальної ціни на нафту, що є ключовим елементом узгоджених санкційних заходів G7, вимагатиме підтримки з боку Сполучених Штатів. Останні, незважаючи на неодноразові погрози, поки що уникали введення нових санкцій за часів президентства Дональда Трампа.

У березні 2025 року з'явилася інформація, що Європейський Союз (ЄС) не має наміру знімати санкції з російських банків, і відновлення участі РФ у системі SWIFT можливе лише за умови внесення змін до санкційного законодавства. У Брюсселі підкреслюють, що основною умовою для перегляду санкцій залишається повне виведення російських військ з території України.

20 травня Європейський Союз (ЄС) затвердив 17-й пакет санкцій проти Росії, вони охопили енергетику, експорт нафти, порушення прав людини та використання хімічної зброї. У межах скоординованих зусиль щодо забезпечення справедливого та тривалого миру в Україні про нові обмеження оголосила і Велика Британія.

Як раніше повідомляв OBOZ.UA, через санкції та припинення співпраці західних виробників з російськими банками, деякі банкомати в Росії не можуть приймати нові купюри. Відсутність доступу до міжнародних технологій може призвести до повторення проблеми з оновленням банкоматів для нових номіналів кожного разу, коли з'являються нові банкноти.

Читайте також