Юридичний портал

Європейський Союз знову звертається до Росії з вимогою визнати свою відповідальність за катастрофу літака МН17.

Як повідомляє Укрінформ, посилаючись на прес-службу високої представниці Європейського Союзу.

"У заяві наголошується, що Європейський Союз знову закликає Російську Федерацію визнати свою провину за цю трагедію та активно співпрацювати для досягнення справедливості."

Каллас висловила повну підтримку зусиль Європейського Союзу, що спрямовані на "досягнення правди, справедливості та відповідальності у відповідності до резолюції Ради безпеки ООН 2166".

Вона додала, що ЄС вітає рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від 9 липня 2025 року та рішення Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) від 12 травня 2025 року, які визнали Росію відповідальною за збиття рейсу MH17 та загибель 298 осіб на борту. ЄСПЛ також постановив, що Російська Федерація несе відповідальність за "додаткові страждання, які ці події спричинили найближчим родичам".

У заяві нагадується, що Рада ІКАО дійшла висновку, що Росія порушила заборону міжнародного права на застосування зброї проти цивільних літаків у польоті. У своєму рішенні, винесеному 30 червня 2025 року, Рада ІКАО зобов'язала заявників, Австралію та Нідерланди, а також відповідача, Російську Федерацію, розпочати добросовісні переговори щодо повного відшкодування збитків у зв'язку зі збиттям рейсу MH17.

Каллас оцінила рішення Європейського суду з прав людини та Рада ІКАО як "значні кроки до досягнення правди, справедливості та відповідальності для всіх постраждалих у трагедії рейсу MH17, а також для їхніх сімей та близьких".

Як повідомляло агентство Укрінформ, 9 липня Велика палата Європейського суду з прав людини, що знаходиться у Страсбурзі, ухвалила рішення у справі між Україною та Нідерландами проти Росії. У цьому рішенні суд виявив численні порушення прав людини, вчинені агресором.

Справу "Україна та Нідерланди проти Росії" можна вважати наймасштабнішою міждержавною справою, яка об'єднує чотири окремі заяви. Вона охоплює період з 2014 року до сьогодні і стосується злочинів, скоєних на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Крім того, до цієї справи включені скарги на дії Російської Федерації під час повномасштабного вторгнення, що розпочалося 24 лютого 2022 року.

Окрему частину провадження становить заява Нідерландів щодо збиття малайзійського "Боїнга", внаслідок чого загинули всі 298 людей на борту.

Читайте також