Європейський суд з прав людини офіційно визнав злочини, вчинені Росією щодо засобів масової інформації.

Європейський суд з прав людини ухвалив, що дії Росії в інформаційному просторі становлять систематичну ліквідацію української медіа-середовища, що є порушенням норм міжнародного права. Отже, відповідальність Російської Федерації в даному випадку є офіційно підтвердженим фактом.
Велика палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) взяла до уваги матеріали, які були зібрані українським медіарегулятором. У пункті 1332 рішення у справі "Україна та Нідерланди проти Російської Федерації" суд процитував виступ голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольги Герасим'юк на 55-му засіданні Європейської платформи регуляторних органів. Про це повідомили на сайті Нацради.
Агресія Росії щодо України почалася в 2014 році, набувши форм "гібридної війни", де ключову роль відіграла майстерна пропаганда. Вже з весни цього ж року Україна позбулася 175 частотних присвоєнь у зонах, контрольованих самопроголошеними "ДНР" та "ЛНР".
Після початку масштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Російська Федерація захопила 284 нові частоти, внаслідок чого 164 українські мовники були змушені зупинити своє мовлення. На цих частотах почали виходити в ефір російські засоби масової інформації, -- зазначила Ольга Герасим'юк у своєму виступі, який був процитований у рішенні Європейського суду з прав людини.
Суд встановив, що з 2014 року Росія вчиняє масштабні та систематичні порушення прав людини на українських територіях, які опинилися під її тимчасовим контролем. Серед цих порушень можна виокремити катування і викрадення журналістів, проведення позасудових страт, примусове придушення свободи слова та переслідування медіа, захоплення українських медійних ресурсів і частот, а також знищення інформаційної інфраструктури.
Офіційно підтверджено, що дії Росії в інформаційному просторі є цілеспрямованою кампанією проти українських медіа, що порушує норми міжнародного права. Отже, відповідальність Росії є юридично закріпленим фактом.
"Це означає, що Україні не доведеться доводити ці порушення "з нуля" на майбутніх міжнародних трибуналах -- докази вже зібрані, вивчені та закріплені в рішенні ЄСПЛ", -- пояснила Нацрада.