Етична комісія Київського національного університету звернулася до ректора з проханням накласти на Микиту Василенка повторну догану, що може стати підставою для його звільнення.
Наказ ректора щодо адміністративного покарання поки що не оприлюднено, проте його варто очікувати не пізніше наступного тижня.
Етична комісія Київського національного університету імені Тараса Шевченка прийняла рішення звернутися до ректора університету з проханням про накладення другої адміністративної догани на професора Інституту журналістики Микиту Василенка. Цю інформацію озвучив директор Центру комунікацій КНУ Володимир Литвиненко у коментарі для "Детектора медіа".
За його словами, на оформлення самого наказу потрібен певний час, проте його слід очікувати не пізніше наступного тижня.
Це буде вже друга догана Микиті Василенку протягом року. Володимир Литвиненко підтвердив, що два дисциплінарні стягнення протягом року передбачають звільнення з посади. Відзначимо, першу догану Микита Василенко отримав 16 січня цього року.
У той же час ректор Київського національного університету Володимир Бугров в інтерв'ю hromadske зазначив, що професору Микиті Василенку буде оголошено другу догану.
Директор Інституту журналістики КНУ, Юрій Бондар, у своєму коментарі виданню "ДМ" зазначив, що Микита Василенко відмовився скористатися можливістю піти у відставку після скандалу, пов'язаного з його сексистськими висловлюваннями.
Напередодні, Вчена рада Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Т. Шевченка звернулася до ректора Володимира Бугрова з проханням розірвати угоду з професором кафедри друкованих медіа та історії журналістики Микитою Василенком, після його неоднозначних коментарів про українських жінок в ефірі одного з ютуб-каналів, що підтримують проросійську позицію.
Нагадуємо, що 18 грудня на YouTube-каналі Олександра Шелеста, колишнього ведучого каналів Медведчука, професор Інституту журналістики Київського національного університету Микита Василенко висловив думку, що якщо європейські миротворці будуть введені на територію України, то це "суттєво поліпшить демографічну ситуацію в Україні". Він пояснив, що це може статися завдяки "сотням тисяч жінок, які залишилися в Україні і не змогли виїхати з різних причин, а їхні чоловіки загинули або отримали травми на війні". Цей уривок з довгого, майже 50-хвилинного інтерв'ю був вирізаний та поширений забороненим в Україні російським пропагандистським ресурсом "Политнавигатор".
22 грудня відео з'явилося в українських соціальних мережах, спричинивши активну дискусію серед користувачів, включаючи представників медіа.
23 грудня Студентський парламент Інституту журналістики оголосив про бойкот адміністрації навчального закладу через "постійні виступи викладача Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микити Кімовича Василенка на проросійських платформах, сексистські коментарі та підтримку російських наративів".
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Микиту Василенка, який неетично висловився про українських жінок, повинні перевірити компетентні органи.
Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров пообіцяв "вжити заходів" щодо Микити Василенка, а заступниця директора Інституту журналістики Олена Грозна повідомила, що адміністрація інституту наразі готує офіційну позицію щодо Василенка.
Директор Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Юрій Бондар охарактеризував висловлювання Василенка як такі, що не можуть бути прийняті. Він зазначив, що весь колектив ставиться до поглядів Василенка з негативом, але підкреслив, що це питання вимагає більш детального обговорення в межах Інституту та вироблення узгодженого рішення.
Міністр освіти і науки Оксен Лісовий охарактеризував сексистські коментарі професора Микити Василенка як "недопустимі", проте підкреслив, що у своїй ролі міністра він не може порушувати принцип автономії університету.
Раніше студенти неодноразово виступали з вимогою звільнити Микиту Василенка через численні сексистські коментарі та поширення проросійських ідей. Останній раз це відбулося на початку 2024 року. Тоді постійна комісія Вченої ради КНУ з етики визнала, що Василенко порушив етичний кодекс, і наклала на нього догану. Сам Василенко відреагував на численні свідчення студентів і студенток, назвавши їх "брехнею".