Юридичний портал

Європейський парламент прийняв резолюцію на підтримку звільнення політичних в'язнів у Криму.

Європейські парламентарії зазначили, що в російських в'язницях та на окупованих територіях утримуються більше двохсот політичних в'язнів з Криму, серед яких 133 особи є представниками кримськотатарського народу.

У фінальний пленарний день засідань Європейського парламенту була ухвалена "Резолюція, присвячена 11-й річниці анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією, а також погіршенню правозахисної ситуації в окупованому Криму, зокрема у випадках Ірини Данилович, Тофіка Абдулгазієва та Амета Сулейманова". Цю інформацію повідомила агенція ZMINA.

У документі, ухваленому депутатами Європейського парламенту, висловлено вимогу про термінове звільнення неправомірно засуджених жителів тимчасово окупованого Криму, зокрема Ірини Данилович, Тофіка Абдулгазієва та Амета Сулейманова. Усі вони страждають від серйозних захворювань, і їхнє перебування у російських тюрмах може мати трагічні наслідки.

Європейські парламентарі зазначили, що в Росії та на окупованих нею територіях утримуються понад двісті політичних в'язнів з Криму, з яких 133 є кримськими татарами. Серед них 67 осіб мають серйозні проблеми зі здоров'ям, але російська влада ігнорує їхні страждання.

У резолюції Європейського парламенту підкреслюється питання переслідування кримських татар, етнічних українців та представників інших національностей.

Також було обговорено питання політики переселення, що її реалізує Кремль. Зокрема, зазначено, що після анексії на півострові оселилось більше 800 000 громадян Росії.

В Європарламенті це назвали примусовою зміною "демографічного складу Криму за етнічними ознаками в неоколоніальний спосіб, що є воєнним злочином за міжнародними нормами".

Європейський парламент звертається до Міжнародного комітету Червоного Хреста та Організації Об'єднаних Націй з проханням виявити місце перебування інших цивільних осіб, затриманих у Криму.

До розробки тексту резолюції долучились експерти Центру прав людини ZMINA, Крим SOS та Кримського процесу у співпраці з чеською організацією Nesehnuti.

Нагадуємо, що з моменту окупації Криму зафіксовано 104 випадки насильницького зникнення осіб. Серед них 21 особа досі вважається зниклою безвісти.

Читайте також