Юридичний портал

У Європейському парламенті ознайомилися з пропозицією президента Зеленського стосовно повернення українських дітей.

Радниця керівника Офісу Президента Дарія Зарівна презентувала у Європейському парламенті ініціативу глави Української держави Bring Kids Back UA.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.

Крім того, Зарівна представила результати роботи Міжнародної експертної групи, яку очолюють Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента, та леді Гелена Кеннеді, директорка Інституту прав людини Міжнародної асоціації юристів. Було озвучено рекомендації другої Білої книги.

На конференції, що була присвячена темі "Примусове переміщення та депортація українських дітей: сучасний стан і заклик до спільних дій", з відеозверненням виступив Єрмак.

"Кожна дитяча історія підкреслює критичну необхідність не лише в їхньому захисті та поверненні до дому, а й у забезпеченні цінностей громади, гідності та справедливості, що становлять фундамент Європейського Союзу. Якщо діти здатні боротися з агресором, ми також повинні проявити таку ж відвагу," - підкреслив він.

Президентка Європарламенту Роберта Мецола заявила про повну підтримку ініціативи Володимира Зеленського Bring Kids Back UA з боку ЄП.

"Війна, яку розв'язала Росія проти України, ставить під загрозу міжнародні стандарти та етичні принципи. Викрадення українських дітей є одним з найгрубішіх злочинів, що потребує термінового втручання", - підкреслила вона.

Співголова Міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA, леді Гелена Кеннеді, поділилася висновками та рекомендаціями з першої Білої книги під назвою "Захист дітей від примусових переміщень та депортації".

"Росія почала масове вивезення українських дітей з окупованих територій за декілька днів до початку повномасштабного вторгнення. Це не було порятунком із зони бойових дій, як заявляла Росія, це було щось зовсім інше. Це була депортація", - підкреслила вона.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець підкреслив, що на тимчасово окупованих територіях України держава-агресор реалізує політику, спрямовану на знищення української ідентичності, зокрема орієнтуючись на дітей і підлітків.

Зарівна, що виконує обов'язки операційної директорки Bring Kids Back UA, представила пропозиції другої Білої книги "Реінтеграція дітей, що зазнали депортації та примусового переміщення: міжнародні норми і найефективніші практики для України".

"Повернення дітей додому - це лише початок їх реінтеграції та відновлення прав. Діти потребують нашої підтримки, щоб зцілитися та відновити своє життя в безпечному середовищі відповідно до найкращих міжнародних стандартів", - зазначила Зарівна.

Додатково, Україна ознайомила з результатами Міністерської конференції з питань людського виміру Формули миру, що проходила в Канаді 30-31 жовтня. Було оприлюднено спільне комюніке та Монреальські зобов'язання, які покликані сприяти поверненню всіх українців, що перебувають у полоні або були депортовані.

У рамках цих подій у Брюсселі відбулася урочиста відкриття виставки "Bring Kids Back UA - Втрачене дитинство", організована Зарівною, Кеннеді та віцепрезиденткою Європарламенту Піною Пічерно. На експозиції представлені фотографії українського митця Романа Пашковського, які відображають очі дітей, які змогли повернутися додому після депортації. Окрім цього, відвідувачі можуть ознайомитися з малюнками та історіями цих дітей.

Згідно з повідомленням Укрінформ, 3 листопада Президент України Володимир Зеленський зробив заклик до міжнародних партнерів про повернення українських дітей, які були вивезені з тимчасово окупованих районів до Російської Федерації.

Читайте також