Європейська організація, що займається захистом прав людини, висловила занепокоєння з приводу порушень прав людини в Туреччині, повідомляє Reuters.

Берсе заявив, що Рада Європи прагне обговорювати всі питання з Туреччиною відкрито та відверто.
Голова Ради Європи, основної установи з захисту прав людини в Європі, в інтерв'ю агентству Reuters висловив занепокоєння щодо ситуації в Туреччині після арешту основного політичного суперника президента Ердогана, Екрема Імамоглу, а також сотень затриманих унаслідок масових протестів.
Генеральний секретар Ален Берсе підкреслив, що питання згортання демократії варто оцінювати в контексті глобальних тенденцій. Він також зазначив, що Рада Європи не займає самостійну позицію стосовно розслідувань, що тривають щодо багатьох членів турецької опозиції.
Берсе зазначив, що підтримує зв’язок як з урядовими структурами Туреччини, так і з опозиційними діячами, прагнучи підкреслити важливість демократичних цінностей.
"Я хочу тут зафіксувати важливість дотримання кожного елементу Європейської конвенції з прав людини, зокрема свободи зібрань і свободи слова", -- додав він.
Туреччина виступила однією з країн-ініціаторів створення Ради Європи – міжнародної організації, яка з моменту свого заснування після Другої світової війни активно працює над забезпеченням прав людини, демократії та верховенства права у своїх країнах-членах.
Берсе також вважає, що згортання демократії є "величезним викликом" у всьому світі, зокрема і в Європі, і Рада працює над "новим демократичним пактом" для розв'язання цієї проблеми.
"Цей виклик необхідно сприймати як глобальне явище. Туреччина, як одна з країн-основоположниць Ради Європи, є невід’ємною складовою у розмовах про просування демократичної безпеки," – зазначив Берсе.
Затримання Імамоглу стало справжньою сенсацією в політичному житті Туреччини. Які перспективи відкриваються для країни при об'єднанні опозиційних сил? Як арешт мера Стамбула відображає внутрішню боротьбу за владу в Туреччині, і які можливі наслідки для правління Ердогана? У статті "Ердоган в обороні: що приховує політична криза в Туреччині" В'ячеслав Ліхачов аналізує ситуацію та розглядає потенційні сценарії подальшого розвитку кризи.